Vkládání nezlomitelných mezer, spojovníků a volitelných rozdělení

Nezlomitelná mezera

Chcete-li zabránit rozdělení dvou slov na konci řádku, stiskněte při psaní mezery mezi slovy klávesu a Shift.

note

V aplikaci Calc nemůžete vkládat pevné mezery.


Nezlomitelný spojovník

Příkladem nezlomitelného spojovníku je jméno firmy A-Z. Určitě nechcete, aby se A- zobrazilo na konci řádku a Z na začátku dalšího řádku. Tento problém vyřešíte tím, že stisknete Shift++znaménko minus. Jinými slovy, podržíte Shift+ a stisknete klávesu minus.

Nahrazení spojovníků pomlčkami

Chcete-li zadávat pomlčky, povolte v dialogovém okně Nástroje - Automatické opravy - Nastavení automatických oprav - Možnosti volbu Nahradit pomlčky. Tato volba nahradí za určitých podmínek jeden či dva spojovníky znakem krátké či dlouhé pomlčky (viz také Nastavení automatických oprav).

Další možnosti náhrad naleznete v tabulce náhrad v dialogovém okně Nástroje - Automatické opravy - Nastavení automatických oprav - Nahradit. Zde můžete nechat automaticky nahrazovat znaky pomlčkou (např. i v jiném písmu).

Volitelné rozdělení

Chcete-li, aby se slovo mohlo na určitém místě rozdělit, vložte do něj volitelné rozdělení pomocí klávesové zkratky +znaménko minus. Je-li slovo na konci řádku, rozdělí se v určeném místě, i když je pro odstavec vypnuto automatické dělení slov.

Podpořte nás!