Registrace adresáře

V LibreOffice je možné registrovat různé zdroje dat. Poté máte k dispozici obsah datových polí pro různá pole a ovládací prvky v dokumentech. Takovým zdrojem dat je třeba adresář ze systému.

Šablony a průvodci používají v LibreOffice pro obsah adresáře pole. Při aktivaci se obecná pole v šablonách automaticky nahradí poli ze zdroje dat adresáře.

Aby bylo možné nahrazení uskutečnit, musíte určit, který adresář se má v LibreOffice použít. Dialog požadující vyplnění těchto údajů se zobrazí, když např. poprvé aktivujete šablonu obchodního dopisu. Tento dialog je také možné zobrazit pomocí následujícího postupu.

Ikona poznámky

Údaje z adresáře jsou v aplikaci LibreOffice Base pouze pro čtení. Adresy není možno v aplikaci Base přidávat, upravovat či mazat.


Průvodce pro zdroj adres

Chcete-li spustit průvodce pro Zdroj adres, zvolte Soubor - Průvodci - Zdroj adres.

Ruční registrace existujícího adresáře

  1. Zvolte Nástroje - Zdroj adresáře. Otevře se dialog Šablony: Přiřazení adresáře.

  2. V poli se seznamem Zdroj dat zvolte systémový adresář nebo zdroj dat, který chcete použít jako adresář.

  3. Pokud jste adresář dosud v LibreOffice neregistrovali jako zdroj dat, klepněte na tlačítko Zdroj adres. Spustí se Průvodce zdrojem dat adresáře, ve kterém můžete svůj adresář registrovat jako nový zdroj dat v LibreOffice.

  4. V poli se seznamem Tabulka vyberte databázovou tabulku, kterou chcete použít jako adresář.

  5. V části Přiřazení polí přiřaďte polím (jméno, příjmení atd.) příslušná pole z adresáře.

  6. Až skončíte, klepněte na OK.

Nyní je zdroj dat zaregistrován v LibreOffice jako adresář. Pokud otevřete šablonu z kategorie Obchodní korespondence, LibreOffice automaticky doplní správná pole do dopisu.

Podpořte nás!