Průvodce dopisem

Spustí průvodce a vytvoří šablonu dopisu. Tuto šablonu je možné použít jak pro obchodní, tak i pro osobní korespondenci.

Pro přístup k tomuto příkazu...

Zvolte Soubor - Průvodci - Dopis.


LibreOffice přichází se vzorovými šablonami k osobním nebo obchodním dopisům, které je možné za pomoci průvodce upravovat podle svých potřeb. Průvodce vás krok za krokem provede šablonou a nabídne mnoho návrhů designu. Náhled vám poskytuje představu, jak bude výsledný dopis vypadat.

V dialogovém okně lze zadané položky a volby kdykoli změnit. Lze také přeskočit celou stránku, nebo dokonce všechny stránky průvodce. V takovém případě budou nadále platit aktuální nastavení.

Průvodce dopisem - Vzhled stránky

Upřesněte, zda si přejete vytvořit osobní nebo obchodní dopis. Možnosti dostupné na dalších stránkách se liší podle vašeho výběru.

Ikona poznámky

Při vytváření obchodního dopisu může být nastaveno mnoho položek, ty se však obvykle neobjevují v osobních dopisech (např. řádek Předmět). Při výběru voleb Osobního dopisu nebudou v průvodci zahrnuty volby určené pro obchodní dopis.


Průvodce dopisem - Vzhled hlavičkového papíru

Je možné určit prvky, které jsou již předtištěny na hlavičkovém papíře. Tyto prvky nebudou vytištěny a místo nich bude prázdné místo.

Průvodce dopisem - Položky

Určuje položky, které si přejete zahrnout do šablony dopisu.

Průvodce dopisem - Příjemce a odesílatel

Určuje informace o odesílateli a příjemci.

Průvodce dopisem - Zápatí

Určuje informace zahrnuté v prostoru zápatí.

Průvodce dopisem - Název a umístění

Určuje, kde a pod jakým názvem budou dokument a šablona uloženy.

Zpět

Umožní vám zobrazit volby předcházejících kroků. Současné nastavení bude uloženo.

Další

Uloží současné nastavení a pokračuje na další stránku.

Dokončit

V závislosti na vašich volbách průvodce vytvoří novou šablonu dokumentu a uloží ji na váš pevný disk. LibreOffice vytvoří nový dokument s názvem "Bez názvu X" (kde X zastupuje číslo), založený na existující šabloně, a zobrazí ho na pracovní ploše.

Ikona poznámky

LibreOffice ukládá současné nastavení v průvodci podle zvolené šablony. Při příštím spuštění průvodce se tato nastavení obnoví.


Podpořte nás!