Nápověda LibreOffice 25.2
The Character panel provides access to settings that change the format of single characters or entire words and phrases.
Umožňuje vybrat název písma ze seznamu nebo zadat přímo název.
Zadejte nebo vyberte velikost písma, kterou chcete použít. Pro škálovatelná písma je možné zadat i desetinné hodnoty.
Pokud vytváříte styl založený na jiném stylu, je možné zadat procentuální hodnotu nebo relativní hodnotu v bodech (např. -2pt nebo +5pt).
Ikony na liště Formátování:
Změní vybraný text na tučný. Je-li kurzor uvnitř slova, je celé slovo označeno tučně. Je-li slovo nebo výběr již tučně, bude toto formátování odstraněno.
Změní vybraný text na kurzívu. Je-li kurzor uvnitř slova, je celé slovo změněno na kurzívu. Je-li slovo nebo výběr již kurzívou, bude toto formátování odstraněno.
Nastaví barvu označeného textu. Pokud zvolíte Automatická, pro světlá pozadí se nastaví barva textu na černou a pro tmavá pozadí na bílou.
Určuje rozestupy mezi znaky vybraného textu. V rolovacím tlačítku zadejte hodnotu, o kterou chcete rozšířit nebo zúžit rozestupy mezi znaky vybraného textu.
Chcete-li rozestupy zvětšit, zadejte kladnou hodnotu; chcete-li je zmenšit zadejte hodnotu zápornou.
Vloží do slova neviditelný volitelný spojovník, který se objeví a vytvoří zalomení, jakmile se stane poslední znakem na řádku.
Insert Soft Hyphen