Zamknutí dokumentu

Ochrání strukturu listů v dokumentu před změnami. Není možné vkládat, mazat, přejmenovávat, přesunovat a kopírovat listy. Otevřete dialogové okno Uzamknout strukturu sešitu pomocí Nástroje - Uzamknout strukturu sešitu. Volitelně můžete zadat heslo a poté potvrdit klepnutím na OK.

Pro přístup k tomuto příkazu...

Zvolte Nástroje - Uzamknout strukturu sešitu.


Strukturu zamknutých sešitů je možné měnit, je-li volba Zamknout neaktivní. Je-li aktivní, v místní nabídce pro karty listů vlevo dole je možné vybrat pouze Vybrat všechny listy. Ostatní volby jsou neaktivní. Chcete-li odstranit zámek, zvolte Nástroje - Uzamknout strukturu sešitu. Jestliže nebylo nastaveno heslo, zámek je ihned zrušen, jinak je třeba zadat heslo v dialogu Odstranit zámek.

Jakmile je chráněný dokument jednou uložen, může být znovu uložen pouze pomocí volby Soubor - Uložit jako.

Heslo (volitelné)

Chcete-li chránit váš dokument před neoprávněnými nebo nechtěnými změnami, vytvořte heslo pro přístup k dokumentu.

Ikona poznámky

Úplně ochránit svou práci je možné zkombinováním možností v Nástroje - Uzamknout list a Nástroje - Uzamknout strukturu sešitu, včetně vložení hesla. Chcete-li zabránit ostatním uživatelům otevřít dokument, vyberte Uložit s heslema klepněte na tlačítko Uložit. Objeví se dialog Zadat heslo. Heslo vybírejte tak, abyste ho nezapomněli. Jestliže zavřete dokument, ten již nebude bez hesla přístupný.


Podpořte nás!