Funkce CurDir

Vrátí řetězec, který představuje aktuální cestu.

warning

Některé funkce pracující se soubory a adresáři, jež jsou specifické pro operační systém DOS, již nejsou v LibreOffice podporovány nebo fungují omezeně. Například nejsou podporovány funkce ChDir, ChDrive a CurDir. Některé vlastnosti specifické pro DOS se již nepoužívají ve funkcích, které očekávají vlastnosti souboru jako parametry (například odlišení skrytých a systémových souborů). Tím je zajištěna největší možná nezávislost LibreOffice na platformě, na které běží. Proto budou tyto funkce v následných vydáních odstraněny.


note

Knihovna ScriptForge obsahuje od LibreOffice verze 7.1 službu FileSystem, jejíž metody umožňují pracovat v uživatelských skriptech se soubory a složkami.


Syntaxe:


CurDir [(Text As String)]

Návratová hodnota:

Řetězec

Parametry:

Text: Řetězec určující existující jednotku, například "C" pro první diskovou oblast na prvním pevném disku. Tento parametr se používá výhradně v systému Windows.

Pokud není určena jednotka nebo je určena prázdným řetězcem (""), vrátí CurDircestu pro aktuální jednotku. LibreOffice Basic ohlásí chybu, je-li syntaxe určení jednotky nesprávná nebo jednotka neexistuje.

Tato funkce nerozlišuje malá a velká písmena.

Chybové kódy:

5 Neplatné volání procedury

68 Zařízení není dostupné

7 Nedostatek paměti

51 Interní chyba

Příklad:


 Sub ExampleCurDir
   Dim sDir1 As String, sDir2 As String
   sDir1 = "C:\Test"
   sDir2 = "D:\Private"
   ChDir( sDir1 )
   MsgBox CurDir
   ChDir( sDir2 )
   MsgBox CurDir
 End Sub

Podpořte nás!