Add-in Functions, List of Analysis Functions Part Two

note

The Add-in functions are supplied by the UNO com.sun.star.sheet.addin.Analysis service.


To access this command...

Ubaci - Funkcija - Kategorija Dodaci


IMABS

Rezultat je apsolutna vrijednost kompleksnog broja.

Syntax

IMABS("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMABS("5+12j") vraca 13.

[text/scalc/01/func_imcos.xhp#imcos_head not found].

Returns the cosine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcosh.xhp#imcosh_head not found].

Returns the hyperbolic cosine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcot.xhp#imcot_head not found].

Returns the cotangent of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcsc.xhp#imcsc_head not found].

Returns the cosecant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcsch.xhp#imcsch_head not found].

Returns the hyperbolic cosecant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsec.xhp#imsec_head not found].

Returns the secant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsech.xhp#imsech_head not found].

Returns the hyperbolic secant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsin.xhp#imsin_head not found].

Returns the sine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsinh.xhp#imsinh_head not found].

Returns the hyperbolic sine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imtan.xhp#imtan_head not found].

Returns the tangent of a complex number.

OCT2HEX

Rezultat je heksadecimalni broj za oktalni broj koji je unesen.

Syntax

OCT2HEX(Number [; Places])

Broj je hexadecimalni broj. Broj moze imati maksimalno 10 mjesta. Najznacajni bit je simbolni bit, prateci bitovi vracaju vrijednost. Negativni brojevi su uneseni kao komplementi dvice.

Mjesta je broj mjesta koji ce biti izlazni.

Example

=OCT2HEX(144; 4) vraća tekstualni niz 0064.

CONVERT

Pretvara vrijednost iz jedne jedinice mjere na odgovarajuće vrijednosti u drugoj jedinici mjere. Unesite jedinice mjera izravno kao tekst u navodnike ili kao referenca. Ako uneste u jedinicama mjere u ćelijama, one moraju odgovarati točno sa sljedećom listom koja je osjetljiva na mala i velika slova: Na primjer, kako bi unijeli malo slovo l (za litru) u ćeliju, unesite apostrof 'odmah nakon l.

Opcije

Jedinice

Težina

g, sg, lbm, u, ozm, stone, ton, grain, pweight, hweight, shweight, brton

dužina

m, mi, Nmi, in, ft, yd, ang, Pica, ell, parsec, lightyear, survey_mi

Vrijeme

yr, day, hr, mn, sec, s

Pritisak

Pa, atm, at, mmHg, Torr, psi

Sila

N, dyn, dy, lbf, pond

Energija

J, e, c, cal, eV, ev, HPh, Wh, wh, flb, BTU, btu

Snaga

W, w, HP, PS

Snaga polja

T, ga

Temperatura

C, F, K, kel, Reau, Rank

Volumen

l, L, lt, tsp, tbs, oz, cup, pt, us_pt, qt, gal, m3, mi3, Nmi3, in3, ft3, yd3, ang3, Pica3, barrel, bushel, regton, Schooner, Middy, Glass

Područje

m2, mi2, Nmi2, in2, ft2, yd2, ang2, Pica2, Morgen, ar, acre, ha

Brzina

m/s, m/sec, m/h, mph, kn, admkn

Informacije

bit, byte


Units of measure in bold can be preceded by a prefix character from the following list:

Prefix

Multiplier

Y (yotta)

10^24

Z (zetta)

10^21

E (exa)

10^18

P (peta)

10^15

T (tera)

10^12

G (giga)

10^9

M (mega)

10^6

k (kilo)

10^3

h (hecto)

10^2

e (deca)

10^1

d (deci)

10^-1

c (centi)

10^-2

m (milli)

10^-3

u (micro)

10^-6

n (nano)

10^-9

p (pico)

10^-12

f (femto)

10^-15

a (atto)

10^-18

z (zepto)

10^-21

y (yocto)

10^-24


Information units "bit" and "byte" may also be prefixed by one of the following IEC 60027-2 / IEEE 1541 prefixes:

ki kibi 1024

Mi mebi 1048576

Gi gibi 1073741824

Ti tebi 1099511627776

Pi pebi 1125899906842620

Ei exbi 1152921504606850000

Zi zebi 1180591620717410000000

Yi yobi 1208925819614630000000000

note

The functions whose names end with _ADD or _EXCEL2003 return the same results as the corresponding Microsoft Excel 2003 functions without the suffix. Use the functions without suffix to get results based on international standards.


Syntax

CONVERT(Number; "FromUnit"; "ToUnit")

Broj je broj koji ce biti konvertovan

Od_Jedinice je jedinica od koje konverzija pocinje

Do_Jedinice je jedinica do koje ce konverzija biti izvršena

Example

=CONVERT(10;"HP";"PS") returns, rounded to two decimal places, 10.14. 10 HP equal 10.14 PS.

=CONVERT(10;"km";"mi") returns, rounded to two decimal places, 6.21. 10 kilometers equal 6.21 miles. The k is the permitted prefix character for the factor 10^3.

IMARGUMENT

Rezultat je argument (the phi kut) kompleksnog broja.

Syntax

IMARGUMENT("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMARGUMENT("3+4j") vraca 0.927295.

OCT2BIN

Rezultat je binarni broj za uneseni oktalni broj.

Syntax

OCT2BIN(Number [; Places])

Broj je hexadecimalni broj. Broj moze imati maksimalno 10 mjesta. Najznacajni bit je simbolni bit, prateci bitovi vracaju vrijednost. Negativni brojevi su uneseni kao komplementi dvice.

Mjesta je broj mjesta koji ce biti izlazni.

Example

=OCT2BIN(3; 3) vraca string teksta 011.

IMLOG2

Rezultat je binarni logaritam kompleksnog broja.

Syntax

IMLOG2("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMLOG2("1+j") vraca 0.50+1.13j (zaobljen).

OCT2DEC

Rezultat je decimalni broj za uneseni oktalni broj.

Syntax

OCT2DEC(Broj)

Broj je hexadecimalni broj. Broj moze imati maksimalno 10 mjesta. Najznacajni bit je simbolni bit, prateci bitovi vracaju vrijednost. Negativni brojevi su uneseni kao komplementi dvice.

Example

=OCT2DEC(144) vraća tekstualni niz 100

IMDIV

Rezultat je dijeljenje dva kompleksnog broja.

Syntax

IMDIV("Kompleksni_brojnik"; "Kompleksni_nazivnik")

Brojnik, Nazivnik su kompleksni brojevi uneseni u formi "x + yi" or "x + yj"

Example

=IMDIV("-238+240i"; "10+24i") vraca 5+12i.

IMSQRT

Rezultat je drugi korijen kompleksnog broja.

Syntax

IMSQRT("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMSQRT("3+4i") vraca 2+1i.

IMAGINARNO

Rezultat je imaginarni koeficijent kompleksnog broja.

Syntax

IMAGINARNO("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMAGINARY("4+3j") vraca 3.

IMEXP

Rezultat je jakost od e i kompleksni broj. Konstantni e ima vrijednost oko 2.71828182845904.

Syntax

IMEXP("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMEXP("1+j") vraca 1.47+2.29j (zaobljen).

KOMPLEKS

Rezultat je kompleksni broj vraceni sa realnog keoficijenta i imaginarnog koeficijenta.

Syntax

COMPLEX(RealNum; INum [; Suffix])

Real_num je realni koeficijent kompleksnog broja.

Imag_num je imaginarni koeficijent kompleksnog broja.

Sufiks je lista opcijai, "i" ili "j".

Example

=KOMPLEKS(3; 4; "j") vraca 3+4j.

IMSUB

Rezultat je oduzimanje dva kompleksnog broja.

Syntax

IMSUB("Kompleksni_broj_1"; "Kompleksni_broj_2")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMSUB("13+4j"; "5+3j") vraca 8+j.

IMLN

Rezultat je prirodni logaritam (baza e) od kompleksnog broja. Konstantni e ima vrijednost oko 2.71828182845904.

Syntax

IMLN("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMLN("1+j") vraca 0.35+0.79j (zaobljen).

IMREAL

Rezultat je realni koeficijent kompleksnog broja.

Syntax

IMREAL("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMREAL("1+3j") vraca 1.

IMCONJUGATE

Rezultat je spojeni kompleksni komplement k kompleksnom broju.

Syntax

IMCONJUGATE("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMCONJUGATE("1+j") vraca 1-j.

IMLOG10

Rezultat je zajednicki logaritam (baza 10) kompleksnog broja.

Syntax

IMLOG10("Kompleksni_broj")

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMLOG10("1+j") vraca 0.15+0.34j (zaobljen).

IMPOWER

The result is the ComplexNumber raised to the power of Number.

Syntax

IMPOWER("Kompleksni_broj"; Broj)

Kompleksni_Broj je kompleksni broj unesen u formi "x+yi" or "x+yj".

Broj je eksponent.

Example

=IMPOWER("2+3i"; 2) vraca -5+12i.

IMPRODUKT

The result is the product of a set of complex numbers.

Syntax

IMPRODUCT(Complex 1 [; Complex 2 [; … [; Complex 255]]])

Complex 1, Complex 2, … ,Complex 255 are complex numbers, references to cells or to cell ranges of complex numbers. Complex numbers are entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMPRODUKT("3+4j"; "5-3j") vraca 27+11j.

IMSUM

The result is the sum of a set of complex numbers.

Syntax

IMSUM(Complex 1 [; Complex 2 [; … [; Complex 255]]])

Complex 1, Complex 2, … ,Complex 255 are complex numbers, references to cells or to cell ranges of complex numbers. Complex numbers are entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Example

=IMSUM("13+4j"; "5+3j") vraca 18+7j.

FAKTDUPLI

Vraća dupli faktorijal broja.

Syntax

FAKTDUPLI(Broj)

Vraća Broj!!, dupli faktorijal od Broj, gdje Broj je cijeli broj veći ili jednak nuli.

Za parne brojeve FACTDOUBLE(n) vraća:

2 * 4 * 6 * 8 * ... * (n - 2) * n

Za neparne brojeve FACTDOUBLE(n) vraća:

1 * 3 * 5 * 7 * ... * (n - 2) * n

FACTDOUBLE(0) vraća jedan po definiciji.

Example

=FACTDOUBLE(5) vraća 15.

=FACTDOUBLE(6) vraća 48.

=FACTDOUBLE(6) vraća 1.

Please support us!