Add-in Functions, List of Analysis Functions Part Two

note

The Add-in functions are supplied by the UNO com.sun.star.sheet.addin.Analysis service.


P'aportar a esti comandu...

Inxertar - Función - Categoría Add-In


IM.ABS

La resultancia ye'l valor absolutu d'un númberu complexu.

Sintaxis

IM.ABS("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.ABS("5+12j") devuelve 13.

[text/scalc/01/func_imcos.xhp#imcos_head not found].

Returns the cosine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcosh.xhp#imcosh_head not found].

Returns the hyperbolic cosine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcot.xhp#imcot_head not found].

Returns the cotangent of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcsc.xhp#imcsc_head not found].

Returns the cosecant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imcsch.xhp#imcsch_head not found].

Returns the hyperbolic cosecant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsec.xhp#imsec_head not found].

Returns the secant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsech.xhp#imsech_head not found].

Returns the hyperbolic secant of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsin.xhp#imsin_head not found].

Returns the sine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imsinh.xhp#imsinh_head not found].

Returns the hyperbolic sine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imtan.xhp#imtan_head not found].

Returns the tangent of a complex number.

OCT.A.HEX

La resultancia ye'l númberu hexadecimal que correspuenda al númberu octal introducíu.

Sintaxis

OCT2HEX(Number [; Places])

Númberu ye'l númberu octal. El númberu pue tener un máximu de 10 cifres. El bit más importante ye'l de signu, los siguientes bits devuelven el valor. Los númberos negativos especifíquense como un complementu de dos.

Cifres ye'l númberu d'espacios totales.

Exemplu

=OCT.A.HEX(144;4) devuelve 0064.

CONVERT

Convierte un valor espresáu nuna unidá de midida nel valor correspondiente n'otra unidá. Escriba les unidaes de midida directamente en forma de testu ente comines o bien en forma de referencia. Si escribe les unidaes de midida en caxelles, tendrán de correspondese esactamente cola llista siguiente; tenga en cuenta la distinción ente mayúscules y minúscules: Por exemplu, pa escribir una l minúscula (de "llitru") nuna caxella, escriba un apóstrofu ' y de siguío una l.

Propiedá

Unidaes

Midida

g, sg, lbm, u, ozm, stone, ton, grain, pweight, hweight, shweight, brton

Llargor

m, mi, Nmi, in, ft, yd, ang, Pica, ell, parsec, añu-lluz, survey_mi

Hora

yr, day, hr, mn, sec, s

Presión

Pa, atm, at, mmHg, Torr, psi

Fuerza

N, dyn, dy, lbf, pond

Enerxía

J, e, c, cal, eV, ev, HPh, Wh, wh, flb, BTU, btu

Potencia

W, w, HP, PS

Potencia de campu

T, ga

Temperatura

C, F, K, kel, Reau, Rank

Volume

l, L, lt, tsp, tbs, oz, cup, pt, us_pt, qt, gal, m3, mi3, Nmi3, in3, ft3, yd3, ang3, Pica3, barrel, bushel, regton, Schooner, Middy, Glass

Superficie

m2, mi2, Nmi2, in2, ft2, yd2, ang2, Pica2, Morgen, ar, acre, ha

Velocidá

m/s, m/sec, m/h, mph, kn, admkn

Información

bit, byte


Les unidaes de midida en negrina puen venir precedíes por un prefixu de la siguiente llista:

Prefixu

Multiplicador

Y (yotta)

10^24

Z (zetta)

10^21

E (exa)

10^18

P (peta)

10^15

T (tera)

10^12

G (giga)

10^9

M (mega)

10^6

k (kilo)

10^3

h (hecto)

10^2

e (deca)

10^1

d (deci)

10^-1

c (centi)

10^-2

m (milli)

10^-3

u (micro)

10^-6

n (nano)

10^-9

p (pico)

10^-12

f (femto)

10^-15

a (atto)

10^-18

z (zepto)

10^-21

y (yocto)

10^-24


Les unidaes d'información "bit" y "byte" tamién puen tar prefijadas por unu de los siguientes prefixos IEC 60027-2 / IEEE 1541:

ki kibi 1024

El mio mebi 1048576

Gi gibi 1073741824

Ti tebi 1099511627776

Pi pebi 1125899906842620

Ei exbi 1152921504606850000

Zi zebi 1180591620717410000000

Yi yobi 1208925819614630000000000

note

The functions whose names end with _ADD or _EXCEL2003 return the same results as the corresponding Microsoft Excel 2003 functions without the suffix. Use the functions without suffix to get results based on international standards.


Sintaxis

CONVERT(Number; "FromUnit"; "ToUnit")

Númberu ye'l númberu que se va a convertir.

DeUnidad ye la unidá dende la que s'efeutúa la conversión.

AUnidad ye la unidá a la que s'efeutúa la conversión. Dambes unidaes tienen de ser del mesmu tipu.

Exemplu

=CONVERT(10;"HP";"PS") returns, rounded to two decimal places, 10.14. 10 HP equal 10.14 PS.

=CONVERT(10;"km";"mi") returns, rounded to two decimal places, 6.21. 10 kilometers equal 6.21 miles. The k is the permitted prefix character for the factor 10^3.

IM.ANGULO

La resultancia ye l'argumentu (ángulu phi) d'un númberu complexu.

Sintaxis

IM.ÁNGULU("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.ÁNGULU("3+4j") devuelve 0,927295.

IM.DIV

La resultancia ye la división de dos númberos complexos.

Sintaxis

IM.DIV("Numberador"; "Denominador")

Numberador, Denominador son númberos complexos que s'especifiquen col formatu "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.DIV("-238+240i";"10+24i") devuelve 5+12i.

IM.EXP

La resultancia ye la potencia de y y el númberu complexu. La constante y tien un valor averáu de 2,71828182845904.

Sintaxis

IM.EXP("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.EXP("1+j") devuelve 1,47+2,29j (arrondáu).

IM.SUSTR

La resultancia ye la sustraición de dos númberos complexos.

Sintaxis

IM.SUSTR("Númberu Complexu1"; "Númberu Complexu2")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.SUB("13+4j";"5+3j") devuelve 8+7j.

COMPLEXU

La resultancia ye un númberu complexu creáu a partir d'un coeficiente real y un coeficiente imaxinariu.

Sintaxis

COMPLEX(RealNum; INum [; Suffix])

NúmberuReal ye'l coeficiente real d'un númberu complexu.

INum ye'l coeficiente imaxinariu d'un númberu complexu.

Sufixu ye una llista d'opciones, "i" o "j".

Exemplu

=COMPLEXU(3;4;"j") devuelve 3+4j.

IMAXINARIU

La resultancia ye'l coeficiente imaxinariu d'un númberu complexu.

Sintaxis

IMAXINARIU("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IMAXINARIU("4+3j") devuelve 3.

IM.REAL

La resultancia ye'l coeficiente real d'un númberu complexu.

Sintaxis

IM.REAL("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.REAL("1+3j") devuelve 1.

IM.CONXUGADA

La resultancia ye'l complementu complexu conxugáu d'un númberu complexu.

Sintaxis

IM.CONXUGADA("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.CONXUGADA("1+j") devuelve 1-j.

FACT.DOBLE

La resultancia ye'l factorial del númberu en medríes de 2.

Sintaxis

FACT.DOBLE(Númberu)

Devuelve Númberu !!, el factorial doble de Númberu, onde Númberu ye un númberu enteru mayor o igual a cero.

For even numbers FACTDOUBLE(n) returns:

2*4*6*8* ... *n

For odd numbers FACTDOUBLE(n) returns:

1*3*5*7* ... *n

FACT.DOBLE(0) devuelve 1 por definición.

Exemplu

=FACT.DOBLE(5) devuelve 15.

=FACT.DOBLE(6) devuelve 48.

=FACT.DOBLE(0) devuelve 1.

IM.LOG2

La resultancia ye'l llogaritmu binariu d'un númberu complexu.

Sintaxis

IM.LOG2("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.LOG2("1+j") devuelve 0,50+1,13j (arrondáu).

IM.LOG10

La resultancia ye'l llogaritmu común (en base 10) d'un númberu complexu.

Sintaxis

IM.LOG10("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.LOG10("1+j") devuelve 0,15+0,34j (arrondáu).

IM.LN

La resultancia ye'l llogaritmu natural (en base y) d'un númberu complexu. La constante y tien un valor averáu de 2,71828182845904.

Sintaxis

IM.LN("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.LN("1+j") devuelve 0,35+0,79j (arrondáu).

OCT.A.BIN

La resultancia ye'l númberu binariu pal númberu octal introducíu.

Sintaxis

OCT2BIN(Number [; Places])

Númberu ye'l númberu octal. El númberu pue tener un máximu de 10 cifres. El bit más importante ye'l de signu, los siguientes bits devuelven el valor. Los númberos negativos especifíquense como un complementu de dos.

Cifres ye'l númberu d'espacios totales.

Exemplu

=OCT.A.BIN(3;3) devuelve 011.

OCT.A.DEC

La resultancia ye'l númberu decimal que correspuenda al númberu octal introducíu.

Sintaxis

OCT.A.DEC(Númberu)

Númberu ye'l númberu octal. El númberu pue tener un máximu de 10 cifres. El bit más importante ye'l de signu, los siguientes bits devuelven el valor. Los númberos negativos especifíquense como un complementu de dos.

Exemplu

=OCT.A.DEC(144) devuelve 100.

IM.RAIZ2

La resultancia ye'l raigañu cuadráu d'un númberu complexu.

Sintaxis

IM.RAIZ2("Númberu Complexu")

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Exemplu

=IM.RAIZ2("3+4i") devuelve 2+1i.

IM.POT

The result is the ComplexNumber raised to the power of Number.

Sintaxis

IM.POT("Númberu Complexu"; Númberu)

NúmberuComplexu ye un númberu complexu que s'introduz como "x+yi" o "x+yj".

Númberu ye l'esponente.

Exemplu

=IM.POT("2+3i";2) devuelve -5+12i.

IM.PRODUCT

The result is the product of a set of complex numbers.

Sintaxis

IMPRODUCT(Complex 1 [; Complex 2 [; … [; Complex 255]]])

Complex 1, Complex 2, … ,Complex 255 are complex numbers, references to cells or to cell ranges of complex numbers. Complex numbers are entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplu

=IM.PRODUCT("3+4j";"5-3j") devuelve 27+11j.

IM.SUM

The result is the sum of a set of complex numbers.

Sintaxis

IMSUM(Complex 1 [; Complex 2 [; … [; Complex 255]]])

Complex 1, Complex 2, … ,Complex 255 are complex numbers, references to cells or to cell ranges of complex numbers. Complex numbers are entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplu

=IM.SUM("13+4j";"5+3j") devuelve 18+7j.

Please support us!