Köprüleri Düzenlemek

From LibreOffice Help
Jump to: navigation, search

Bir Writer belgesindeki köprüye Ctrl- tuşları ile tıkladığınızda, web tarayıcınız istenen web adresini açacaktır. Fare kullanmıyorsanız, imleç köprü üzerindeyken Shift+F10'a basıp açılan içerik menüsünden Köprüyü Aç'ı seçiniz.

Köprü metnini aşağıdaki gibi değiştirin

  • Writer belgelerinde, köprü içerisinde herhangi bir yere tıklayabilir ve görünen metni düzenleyebilirsiniz.

Köprüden, imleci başka bir yere taşıyarak ayrılırsanız, sadece görünen metin değişecektir.Köprüyü son karakterden sonra bir boşluk girerek bırakırsanız, OtomatikDüzelt -eğer etkinse- hedef URL'yi görünen metinle aynı olacak şekilde değiştirecektir.*Tüm belge türlerinde bir köprüyü düzenlemek için Köprü iletişim penceresini açabilirsiniz. Öncelikle imleci köprünün içine veya doğrudan köprünün önüne yerleştirin ve Standart Araç Çubuğundaki Köprü simgesini tıklayın.

Bir köprünün URL'sini değiştirme işlemi şöyle yapılabilir

Bütün köprülerin özniteliklerini değiştirmek

  1. Biçemler ve Biçimlendirme penceresini açınız.
  2. Karakter Biçemleri simgesine tıklayınız.
  3. "İnternet Bağlantısı" veya "Ziyaret Edilmiş İnternet Bağlantısı" karakter biçemine sağ tıklayınız ve Değiştir'i seçiniz.
  4. İletişimin içinde yeni öznitelikleri seçiniz ve Tamamı tıklayınız.

Bir köprü düğmesini düzenlemek

Eğer köprü bir düğmeyse, onu seçmek için sınırının üzerine tıklayınız, veya tıklarken Alt tuşuna basınız. Bağlam menüsü aracılığıyla Özellikler iletişimini açınız. "Başlık" altında etiket yazısını düzenleyebilirsiniz ve "URL" alanında adresi düzenleyebilirsiniz.

İlgili Konular

Göreceli ve Mutlak Bağlantılar