Зміна орієнтації сторінок

Всі властивості сторінки для текстових документів Writer, такі як орієнтація сторінки, визначаються за допомогою стилів сторінки. За умовчанням у новому текстовому документі для всіх сторінок використовується стиль сторінки “Базовий”. До моменту відкриття наявного текстового документа до різних сторінок вже могли бути застосовані різні стилі сторінки.

Необхідно враховувати, що зміни, які застосовуються до властивостей сторінки, впливають тільки на сторінки з поточним стилем сторінки. Поточний стиль сторінки відображається в Рядку стану в нижній частині вікна.

Щоб змінити орієнтацію сторінки для всіх сторінок

Якщо текстовий документ складається тільки із сторінок з однаковим стилем сторінки, можна змінювати властивості сторінки безпосередньо:

 1. Виберіть Формат - Сторінка.

 2. Натисніть вкладку Сторінка.

 3. У розділі Формат паперу виберіть “Книжкова” або “Альбомна”.

 4. Натисніть Гаразд.

Щоб змінити орієнтацію сторінки тільки для декількох сторінок

LibreOffice використовує стилі сторінок для задання орієнтації сторінок у документі . Стилі сторінок визначають багато властивостей сторінки, таких як верхній і нижній колонтитули або поля. Можна для поточного документа змінити стиль сторінки “Типовий” або визначити власні стилі сторінок, застосувавши ці стилі до будь-яких фрагментів тексту.

В кінці цієї сторінки довідки наведена докладна інформація про стилі сторінок. Для отримання додаткової інформації про поняття стилю сторінки див. розділ у кінці сторінки.

Піктограма Примітка

На відміну від стилів символу або стилів абзацу, стилі сторінки не організовані ієрархічно. Можна створити новий стиль сторінки, заснований на властивостях наявного стилю сторінки, але при зміні початкового стилю зміни не переносяться автоматично в новий стиль сторінки.


Щоб змінити орієнтацію сторінки для всіх сторінок з однаковим стилем спочатку слід створити відповідний стиль сторінки, а потім застосувати цей стиль:

 1. Виберіть Перегляд - Стилі.

 2. Клацніть іконку Стилі сторінки.

 3. Клацніть стиль сторінки правою кнопкою миші і виберіть Створити. Новий стиль сторінки спочатку набуває всіх властивостей вибраного стилю сторінки.

 4. На вкладці Керування введіть назву для стилю сторінки в полі Назва, наприклад, "Моя альбомна орієнтація".

 5. У полі Наступний стиль виберіть стиль сторінки, який слід застосувати до сторінки, що йде після сторінки з новим стилем. Див. розділ про застосування стилів сторінок у кінці цієї сторінки довідки.

 6. Натисніть вкладку Сторінка.

 7. У розділі Формат паперу виберіть “Книжкова” або “Альбомна”.

 8. Натисніть Гаразд.

Зараз ви визначили відповідний стиль сторінки з назвою "Моя альбомна орієнтація". Для застосування нового стилю двічі клацніть стиль сторінки "Моя альбомна орієнтація" у вікні Стилі. Змінюються всі сторінки поточної області стилів сторінки. При виборі іншого стилю як "наступний стиль" змінюється тільки перша сторінка поточної області стилів сторінки.

Область дії стилів сторінок

Вам повинна бути відома область дії стилів сторінки в LibreOffice. На які сторінки вашого текстового документа впливає редагування стилю сторінки?

Односторінкові стилі

Стиль сторінки може застосовуватися тільки до однієї сторінки. Як приклад можна розглянути стиль “Перша сторінка”. Цю властивість можна визначити шляхом визначення іншого стилю сторінки як "наступний стиль" на вкладці Формат - Сторінка - Керування.

Односторінковий стиль починається з нижньої межі поточного діапазону стилю сторінки і застосовується до наступного розриву сторінки. Наступний розрив сторінок з'являється автоматично, коли текст переходить на наступну сторінку, що іноді називається "М'який розрив сторінки". Як альтернатива можна вставити розрив сторінок уручну.

Щоб вставити в положенні курсора примусовий розрив сторінки, натисніть Ctrl+Enter або виберіть Вставка - Розрив і просто клацніть "Гаразд".

Область визначення стилю сторінки уручну

Стиль сторінки “Типовий” не передбачає вибору "наступного стилю" на вкладці Формат - Сторінка - Організатор. Замість цього "наступний стиль" також визначається як стиль “Типовий”. Всі стилі сторінок, після яких застосовується один і той самий стиль сторінки, можуть діяти для декількох сторінок. Нижні і верхні межі діапазону стилю сторінки визначаються за допомогою "розривів сторінок зі стилем". До усіх сторінок між будь-якими двома "розривами сторінок зі стилем" застосовується один стиль сторінки.

Ви можете вставити "розрив сторінок із стилем" безпосередньо в положенні курсора. Як альтернативу ви можете застосувати властивість "розрив сторінок із стилем" до абзацу або стилю абзацу.

Виконаєте будь-яку з наступних команд:

Про верхні та нижні колонтитули

Створення стилю сторінки за зразком поточної сторінки

Вставка назви і номера розділу у верхній або нижній колонтитул

Форматування колонтитулів