Класифікація документа

Класифікація і захист документів важливі для підприємств і установ.

Користувачі й організації, які співпрацюють, обмінюються інформацією. Там, де використовується секретна інформація, передбачається, що сторони домовилися, яка інформація є важливою, і як така інформація буде ідентифікуватися. Кожен одержувач ресурсу розраховує, що постачальник інформації дотримується узгоджених процедур для визначення секретності інформації.

LibreOffice забезпечує стандартні методи для вираження конфіденційної інформації, які можуть бути використані між сторонами, коли тільки впроваджена сумісність системи. Програма надає набір стандартних "полів", які можуть зберігати інформацію про чутливість даних. Це не означає, що програма намагається визначити, чим є вміст цих "полів". Цей підхід є удосконаленням єдиної наявної в даний час альтернативи, в якій постачальник використовує довільний метод вираження конфіденційної інформації, що може бути корисно для його одержувача.

У той час як цей стандарт був розроблений для застосування в будь-яких видах діяльності, LibreOffice зберіг категорії і номенклатуру оборонного комплексу і повітряного транспорту, де маркування конфіденційної інформації випливає з політики національної безпеки, експортного контролю та політики інтелектуальної власності.

LibreOffice реалізує відкриті стандарти, розроблені TSCP (Transglobal Secure Collaboration Participation, Inc.), які не залежать від конкретного постачальника. Цікавими є два з них:

Категорії BAF

Нижче перелічено типові категорії BAF для LibreOffice.

Піктограма Підказка

Тільки категорія інтелектуальної власності буде вносити зміни в макет документа разом з водяним знаком, полями в колонтитулах і панеллю у верхній частині документа. Кожен елемент, вставлений в документ, управляється за допомогою файлу конфігурації класифікації.


Інтелектуальна власність

Інтелектуальна власність є загальним поняттям, що описує природу вмісту документа. Виберіть цю категорію для класифікації документів загального призначення.

Національна безпека

Вибирає категорію документа для типу політики національної безпеки. Обрана категорія зберігається разом з документом, в якості стандарту метаданих BAILS у файлі властивостей, однак це не впливає на макет документа або на інтерфейс користувача.

Керування експортом

Вибирає категорію документа для типу політики експортного контролю. Обрана категорія зберігається разом з документом, в якості стандарту метаданих BAILS у файлі властивостей, однак це не впливає на макет документа або на інтерфейс користувача.

Піктограма Попередження

Зверніться до вашої корпоративної політики безпеки даних та інформаційної безпеки співробітників для підтримки у класифікації документів.


Типові рівні класифікації

LibreOffice надає типові рівні класифікації документів (BAILS) показані нижче, які упорядковані за зростанням рівня вразливості даних для фірми:

Налаштування рівнів класифікації.

LibreOffice дозволяє налаштувати рівні класифікації для ваших потреб. Щоб налаштувати число і назви рівнів, скопіюйте файл example.xml, розташований у теці Засоби - Параметри - LibreOffice - Шляхи - Класифікація, в локальну теку і змініть вміст.

Піктограма Підказка

Скористайтесь як взірцем файлом з зазначенням у назві вашої локалізації LibreOffice.


Збережіть файл і змініть належним чином згаданий вище шлях доступу до нього.

Піктограма Підказка

Ваш системний адміністратор може розмістити файл у мережі і надати всім користувачам доступ до файлу параметрів класифікації.


Вставляння вмісту в документи з різними рівнями класифікації.

Щоб не допустити порушення політики безпеки, не дозволено вставляти матеріал із високим рівнем класифікації у документ із нижчим рівнем класифікації. LibreOffice покаже попередження всюди, де виявиться, що вміст буфера обміну має вищий рейтинг безпеки, ніж цільовий документ.

Панель класифікації

Панель Класифікація містить засоби для роботи безпечної роботи з документами.

Панель засобів класифікації містить списки, щоби допомогти у виборі безпеки документа відповідно до категорії безпеки BAF та рівнів BAILS. LibreOffice додаватиме власні поля у властивості документа (Файл - Властивості, вкладка Власні властивості) для розміщення політики класифікації у вигляді метаданих документа.

Щоб скористатися цією командою…

Перейти до меню Перегляд - Панелі інструментів та виберіть Класифікація