Про шари

Шари підтримуються у LibreOffice Draw, але не у LibreOffice Impress. Шари дозволяють збирати разом взаємопов'язані елементи на сторінці. Шар можна розглядати як окрему робочу область, яка може бути прихована або заблокована. Шари не впливають на порядок розміщення об'єктів на слайді. Порядок розміщення об'єктів на слайді визначається послідовністю, в якій вони додавалися на слайд. Області шару, які не містять об'єктів, будуть показані як прозорі.

Шари не визначають порядок накопичення об'єктів на сторінці за винятком шару Елементи керування, який завжди знаходиться перед іншими шарами.

Порядок накопичення об'єктів на сторінці визначається послідовністю, в якій додаються об'єкти. Порядок накопичення можна змінити, вибравши Видозмінити - Розмістити.

Області в шарі, що не містять об'єктів, прозорі.

У LibreOffice Draw існує три стандартні шари:

Ви не можете вилучати або перейменовувати типові шари. Можна додавати власні шари через Вставка - Шар.

Шар Розмітка є типовою робочою областю. У шарі Розмітка визначається розташування заповнювачів назви, тексту і об'єктів на сторінці.

У шар Елементи керування можна поміщати кнопки, яким призначено дію, але які не слід друкувати. Вкажіть у властивостях цього шару, щоб він не друкувався. Об'єкти шару Елементи керування завжди попереду об'єктів з інших шарів.

У шарі Розмірні лінії можна малювати, наприклад, розмірні лінії. Показуючи або приховуючи цей шар, можна швидко вмикати і вимикати розмірні лінії.

Піктограма Підказка

Шар можна блокувати для захисту його вмісту; можна також приховати шар разом з його вмістом. При додаванні нового шару на сторінку він з'являється на всіх сторінках документа. Однак якщо в шар додається об'єкт, він з'являється тільки на поточній сторінці. Щоб об'єкт з'являвся на всіх сторінках, слід додати його на зразок слайда (Перегляд - Зразок слайда).