Використання сполучень клавіш у LibreOffice Impress

Піктограма Примітка

Деякі сполучення клавіш може використовуватися стільничне середовище. Клавіші, призначені для стільничного середовища, не доступні для LibreOffice. Спробуйте призначити інші клавіші для LibreOffice за допомогою меню Засоби - Налаштувати - Клавіатура або для стільничного середовища.


Для доступу до команд LibreOffice Impress та переміщення робочої області можна використовувати клавіатуру. У LibreOffice Impress застосовуються ті ж сполучення клавіш, що й у LibreOffice Draw для створення мальованих об'єктів.

Вибір заповнювачів

Авторозмітка LibreOffice Impress використовує заповнювачі назв, тексту і об'єктів слайдів. Щоб вибрати їх, натисніть клавіші CTRL+ENTER. Для переходу до наступного заповнювача знову натисніть CTRL+ENTER.

Піктограма Примітка

Якщо після досягнення останнього заповнювача на слайді натиснути клавіші CTRL+ENTER, то після поточного слайда вставиться новий слайд. У новому слайді буде використана така ж розмітка, як і в поточному.


Створення і зміна мальованого об'єкту

 1. За допомогою клавіші F6 перейдіть до панелі інструментів Графіка.

 2. За допомогою клавіші зі стрілкою вправо виберіть на панелі інструментів значок інструменту малювання.

 3. Якщо поруч зі значком є стрілка, інструмент малювання відкриває додаткову панель інструментів. Натисніть клавішу зі стрілкою вгору вниз, щоб відкрити додаткову панель інструментів, а потім за допомогою клавіші зі стрілкою вправо вліво виберіть потрібний значок.

 4. Натисніть +Enter.

  Об'єкт буде створено у центрі поточного документа.

 5. Щоб повернутися до документа, натисніть +F6.

  Для розміщення об'єкту в потрібному місці можна використовувати клавіші зі стрілками. Для вибору команди з контекстного меню об'єкту натисніть клавіші Shift+F10.

Вибір об'єкту

 1. Натисніть +F6 щоб ввести документ.

 2. За допомогою клавіші Tab перейдіть до потрібного об'єкту.

Протягом показу слайдів

Щоб розпочати показ слайдів, натисніть CTRL+F2 або F5.

Перехід до наступного слайда або ефекту анімації

ПРОБІЛ

Перехід до наступного слайда без відтворення ефектів анімації для об'єктів

+PageDown

Повернення до попереднього слайда

+PageUp

Перехід на вказаний слайд

Введіть номер сторінки зі слайдом і натисніть клавішу ENTER.

Зупинити показ слайдів

Esc або -.

Сортувальник слайдів

Вперше перейшовши в режим сортувальника слайдів, натисніть клавішу ENTER, щоб перемістити фокус клавіатури в робочу область. В іншому випадку натисніть F6 для переходу в робочу область і натисніть ENTER.

Вибір і зняття вибору слайдів

Використовуючи клавіші зі стрілками, перейдіть до слайда, який потрібно вибрати, а потім натисніть клавішу ПРОБІЛ. Щоб розширити набір вибраних слайдів, скористайтеся клавішами зі стрілками для переходу до слайдів, які потрібно додати в цей набір, і знову натисніть ПРОБІЛ. Щоб скасувати вибір слайда, перейдіть до нього і натисніть ПРОБІЛ.

Копіювання слайда:

 1. Використовуючи клавіші зі стрілками, перейдіть до слайда, який потрібно скопіювати, а потім натисніть клавіші CTRL+C.

 2. Перейдіть до слайда, поруч з яким потрібно вставити копію даного слайда, і натисніть клавіші CTRL+V.

Переміщення слайда:

 1. Використовуючи клавіші зі стрілками, перейдіть до слайда, який потрібно перемістити, а потім натисніть клавіші CTRL+X.

 2. Перейдіть до слайда, поруч з яким слід помістити цей слайд, і натисніть клавіші CTRL+V.

 3. Виберіть місце призначення - Перед поточним слайдом або Після нього і натисніть клавішу Гаразд.