Конструктор звітів

Конструктор звітів являє собою інструмент для створення власних звітів бази даних. На відміну від Помічника звітів, використовуючи Конструктор звітів, ви маєте повний контроль над всіма елементами, що дозволяє вам створити будь-який звіт, який ви забажаєте. Сформований звіт являє собою документ Writer, який ви також можете редагувати.

Піктограма Примітка

Щоб використовувати Конструктор звітів, повинен бути встановлений його компонент. Крім того, програмне забезпечення Java Runtime Environment (JRE) має бути встановлено, та обрано у LibreOffice.


Встановити програмне забезпечення JRE

Конструктор звітів вимагає встановленої Java Runtime Environment (JRE).

 1. Оберіть - LibreOffice - Додатково.

 2. Зачекайте хвилинку, доки LibreOffice збере інформацію про встановлене програмне забезпечення Java на вашій системі.

  Якщо у вашій системі буде знайдена нещодавня версія JRE, ви побачите запис у списку.

 3. Натисніть на кнопку вибору попереду запису, щоб увімкнути цю версію JRE для використання її у LibreOffice.

 4. Переконайтеся, що прапорець Використовувати віртуальну машину Java встановлено.

Якщо жодної JRE версії не було знайдено у вашій системі, відкрийте веб-браузер та завантажте програмне забезпечення JRE з http://www.java.com. Встановіть програмне забезпечення JRE. Потім перезавантажте LibreOffice та знову відчиніть - LibreOffice - Додатково.

Відчинити Конструктор звітів

 1. Відкрийте Base файл або створіть нову базу даних. База даних повинна містити, принаймні одну таблицю з принаймні, одним полем даних та полем первинного ключа.

 2. Натисніть на піктограму Звіти у вікні База даних, після чого оберіть Створити звіт у режимі дизайну.

  Відкриється вікно Конструктор звітів.

Конструктор звітів розділений на три частини. У верхній частині ви побачите меню, з панелями інструментів під ним.

Праворуч ви побачите вікно Властивості зі значеннями властивостей обраного наразі об'єкта.

У лівій частині вікна Конструктор звітів показане подання Конструктора звітів. Подання Конструктора звітів від початку розділене на три секції, зверху вниз:

 1. Верхній колонтитул сторінки - перетягніть елементи керування з фіксованим текстом в область верхнього колонтитула сторінки

 2. Зміст - потягніть та відпустіть поля бази даних в область Змісту

 3. Нижній колонтитул сторінки - перетягніть елементи керування з фіксованим текстом в область нижнього колонтитула сторінки

Для того, щоб вставити додаткові Верхній колонтитул звіту та Нижній колонтитул звіту оберіть Зміни - Вставити колонтитули звіту. Ці області містять текст, що з'являється на початку та в кінці всього звіту.

Натисніть значок "-" перед назвою області, щоб згорнути цю область в один рядок в поданні Конструктора звітів. Значок "-" зміниться на значок "+", який ви можете натиснути, щоб знову розгорнути область.

Вставка полів бази даних виконується шляхом перетягування в область Зміст. Дивіться розділ "Вставити поля у звіт" нижче.

Крім того, ви можете клацнути значок Позначка або Текстове поле на панелі інструментів, а потім розтягнути прямокутник в області Верхній колонтитул сторінки або Нижній колонтитул сторінки, щоб встановити однаковий текст на всіх сторінках. Ввести текст поля Позначка можна у відповідному вікні Властивості. Ви також можете додати графіку за допомогою значка Зображення.

З'єднати звіт з таблицею бази даних

 1. Перемістіть курсор миші на панель Властивості. Ви бачите дві вкладки Загальні та Дані.

 2. На вкладці Дані оберіть Вміст, щоб відкрити вікно зі списком.

 3. Оберіть таблицю для котрої ви хочете створити звіт.

 4. Після обрання таблиці, натисніть клавішу Tab, щоб покинути поле Вміст.

Вікно Додати поле відкривається автоматично та показує всі поля обраної таблиці.

Вставити поля у звіт

Вікно Додати поле допоможе вам вставити записи таблиці у звіті. Натисніть на значок Додати поле на панелі інструментів, щоб відкрити вікно Додати поле.

 1. Перетягніть назви полів по одному з вікна Додати поле в область звіту Зміст. Розмістіть поля, як вам подобається. Використовуйте для цього значки з панелі інструментів призначені для вирівнювання полів.

  Перекриття полів неможливо. При перетягуванні поля таблиці в область Зміст виконується вставка позначки та текстового поля.

 2. Ви також можете вставити текст, який повинен бути однаковим на кожній сторінці звіту. Натисніть на значок поля ПозначкаПіктограма, потім розтягніть прямокутник в області Верхній колонтитул сторінки або Нижній колонтитул сторінки. Змініть властивість Текст, щоб встановити текст, який ви забажаєте.

Після вставки полів в область Зміст, звіт стає готовим до виконання.

Виконати звіт

 1. Натисніть кнопку Виконати звіт Піктограма на панелі інструментів.

Відкриється документ Writer, котрий продемонструє звіт, який ви створили, що містить всі значення таблиці бази даних, котрі ви обрали.

Якщо вміст бази даних змінився, виконайте звіт ще раз, щоб оновити результати звіту.

Редагувати звіт

Спочатку вам треба вирішити, бажаєте ви редагувати згенерований звіт, який є статичним документом Writer, або ви бажаєте змінити дизайн у Конструкторі звітів, а потім згенерувати новий звіт заснований на новому дизайні.

Документ Writer відкрито лише для читання. Щоб відредагувати документ Writer, натисніть кнопку Змінити документ на інформаційній панелі або виберіть Зміни - Режим редагування.

Якщо ви бажаєте змінити дизайн у Конструкторі звітів, ви можете змінити деякі його властивості.

Клацніть в області Зміст. Потім у вікні Властивості змініть деякі властивості, наприклад, колір тла.

Після закінчення, натисніть кнопку Виконати звіт Піктограма для створення нового звіту.

Якщо ви спробуєте зачинити Конструктор звітів, вам буде запропоновано, зберегти звіт. Натисніть кнопку Зберегти, дайте назву звіту та натисніть кнопку Зберегти.

Сортування звіту

Без сортування або групування, записи буде вставлено до звіту у тому порядку, в якому вони повертаються із бази даних.

 1. Відкрийте Конструктор звітів та натисніть кнопку Сортування та угрупування Піктограма на панелі інструментів. Ви побачите діалогове вікно Сортування та групування.

 2. У полі Групи, оберіть поле, яке ви хочете використовувати для сортування, та визначте властивість Упорядкування.

 3. Виконайте звіт.

Групування

 1. Відкрийте Конструктор звітів та натисніть кнопку Сортування та угрупування Піктограма на панелі інструментів. Ви побачите діалогове вікно Сортування та групування.

 2. У полі Групи, відкрийте список Верхній колонтитул групи та оберіть Присутній, щоб показати верхній колонтитул групи.

 3. Натисніть кнопку Додати поле Піктограма щоб відкрити вікно Додати поле.

 4. Перетягніть назву поля за яким ви хочете згрупувати дані до секції Верхній колонтитул групи. Після цього перетягніть решту полів до секції Зміст.

 5. Виконайте звіт. У звіті будуть показані згруповані записи.

За потреби сортування та групування, відчиніть Конструктор звітів, а тоді відчиніть діалогове вікно Сортування та групування. Встановіть Верхній колонтитул групи Присутній для полів за якими ви хочете групувати, та встановіть Верхній колонтитул групи Відсутній для полів за якими ви хочете сортувати дані. Зачиніть вікно Сортування та групування й виконайте звіт.

Оновлення та друкування ваших даних

Коли ви додасте якісь нові дані або відредагуєте дані у таблиці, новий звіт покаже оновлені дані.

Натисніть піктограму Звіти Піктограма та двічі клацніть ваш останній збережений звіт. Буде створено новий Writer документ, що міститиме оновлені дані.

Щоб роздрукувати звіт, оберіть Файл - Друк із документа Writer.