Елементи керування

Панель інструментів Елементи керування містить інструменти, які застосовуються для створення інтерактивної форми. За допомогою цієї панелі інструментів ви можете додавати елементи керування у форму в тексті, електронні таблиці, презентації або документі HTML, наприклад, кнопку запуску макросу.

Щоб скористатися цією командою…

Виберіть Вигляд - Панелі інструментів - Елементи керування.

Піктограма на панелі інструментів Вставка (ця піктограма спочатку не відображається, тому, можливо, вам доведеться її увімкнути):

Піктограма

Елементи керування


Піктограма Примітка

Документи XML-форм (XForm) використовують ті ж самі елементи керування.


Для створення форми необхідно відкрити документ, після чого додати і визначити елементи керування форми за допомогою панелі інструментів "Елементи керування". При необхідності можна також зв'язати форму з базою даних, що дозволяє використовувати елементи керування для керування базою даних.

При створенні форми в HTML-документах можна застосовувати форму відправлення даних через Інтернет.

Піктограма Примітка

Програма LibreOffice експортує лише властивості форми, які підтримуються версії мови HTML, який виконується експорт. Щоб визначити версію мови HTML, виберіть пункт – завантаження/Збереження – Сумісність з HTML.


Щоб додати елемент керування в документ

  1. На панелі інструментів Елементи керування клацніть піктограму того елемента керування, який повинен бути доданий.

  2. Перетягніть його в документ, щоб створити елемент керування.

    Щоб створити квадратне поле елемента керування, переміщуйте мишку, утримуючи клавішу Shift.

Піктограма Підказка

Для додавання поля зі списку полів таблиці або запиту перетягніть комірку у форму. У текстовому документі для додавання поля у форму можна також перетягнути заголовок стовпця. Для додавання мітки поля при перетягуванні заголовка стовпця необхідно утримувати клавішу +Shift.


Зміна елемента керування

  1. Клацніть елемент керування правою кнопкою і виберіть Елемент керування. Буде відкрито діалогове вікно, у якому можна визначити властивості елемента керування.

  2. Щоб вказати поєднання клавіш для елемента керування, додайте тильда (~) перед символом написи для елемента керування.

  3. Елементи керування можна переміщати методом перетягування і відпускання з одного документа в інший. Елементи керування можна також копіювати і вставляти. При вставлення елемента керування в інший документ LibreOffice аналізує джерело даних, тип вмісту і властивості вмісту елемента керування, щоб його логічна структура відповідала кінцевому документові. Наприклад, елемент керування, який відображає вміст адресної книги, продовжує відображати це ж вміст після копіювання його в інший документ. Переглянути ці властивості можна на вкладці Дані діалогового вікна Властивості форми.

Вибрати

Піктограма

Ця піктограма перемикає покажчик миші в режим вибору або вимикає цей режим. Режим вибору використовується для вибору елементів керування поточної форми.

Design Mode On/Off

Toggles the Design mode on or off. This function is used to switch quickly between Design and User mode. Activate to edit the form controls, deactivate to use the form controls.

Піктограма

Режим розробки

Властивості елемента керування

Opens a dialog for editing the properties of a selected control.

Піктограма

Елемент керування

Властивості форми

In this dialog you can specify, among others, the data source and the events for the whole form.

Піктограма

Форма

Прапорець

Піктограма

Створює прапорець. Прапорці дозволяють активувати і деактивувати функцію в формі.

Текстове поле

Піктограма

Створює текстове поле. Текстові поля - це поля, в які користувач може вводити текст. У формі текстові поля містять дані або дозволяють вводити нові дані.

Поле форматованого вводу

Піктограма

Створює поле з форматуванням. Поле для форматованого вводу - це текстове поле, в якому можна визначити спосіб форматування вхідних і вихідних даних і застосовані обмежувані значення.

Поле для форматованого вводу має особливі властивості елемента керування (виберіть Формат - Елемент управління).

Кнопка натиску

Піктограма

Створює кнопку. Цю функцію можна застосовувати для виконання команди для певної події, наприклад, для клацання кнопкою миші.

Для цих кнопок можна використовувати текст і графіку.

Перемикач

Піктограма

Створює перемикач. Перемикачі дозволяють вибрати один з декількох варіантів. Перемикачі з однаковими функціями мають однакове ім'я (Ім'явластивість). Зазвичай їм присвоюють групу.

Список

Піктограма

Створює список. Список дозволяє користувачеві вибрати запис зі списку. Якщо форма пов'язана з базою даних і цей зв'язок активний, Помічник списку буде відображатися автоматично після вставки списку в документ. Цей помічник допомагає створити список.

Поле зі списком

Піктограма

Створює поле зі списком. Поле зі списком - поле з одного рядка із розкривним списком, в якому можна вибирати параметр. Полю зі списком можна присвоїти властивість "тільки читання", щоб користувач не міг вводити інші записи, крім наявних у списку. Якщо форма пов'язана з базою даних і цей зв'язок активний, то Майстер поля зі списком буде відображатися автоматично після вставки поля зі списком у документ.

Позначка

Піктограма

Створює поле для відображення тексту. Ці мітки призначені для відображення тільки заздалегідь заданого тексту. Введення в цих полях неможливе.

Додаткові елементи керування

Відкриття панелі інструментів Додаткові елементи керування.

Оформлення форми

Відкриття панелі інструментів Оформлення форми.

Помічник увімк/вимк

Піктограма

Вмикає і вимикає автоматичні майстри елементів керування форми.

Ці майстри допоможуть ввести властивості списків, таблиць та інших елементів керування.

Команди контекстного меню