Функції малювання

Натисніть, щоб відкрити або закрити панель Графіка, де в поточний документ можна додавати фігури, лінії, текст виноски.

Панель інструментів "Малювання" в документах Writer та Calc можна вмикати і вимикати за допомогою піктограма на панелі інструментів.

Піктограма

Показати функції креслення

Піктограма Підказка

Ви можете змінити видимість окремих кнопок на панелі інструментів. Натисніть правою кнопкою миші на панелі інструментів і виберіть команду Показати кнопки.


Виділення

Піктограма

Дозволяє вибирати об'єкти в поточному документі. Щоб вибрати об'єкт, клацніть об'єкт стрілкою. Щоб вибрати кілька об'єктів, розтягніть рамку виділення навколо цих об'єктів. Щоб додати об'єкт до виділених, натисніть клавішу Shift і клацніть об'єкт.

Лінія

Піктограма

Малює пряму лінію від вказаного місця в поточному документі. При натиснутій клавіші Shift це призводить до обмеження кута нахилу лінії 45 градусами.

Піктограма Підказка

Щоб ввести текст на лінії, двічі клацніть лінію і введіть або вставте текст. Напрямок тексту відповідає напрямку руху при малюванні лінії. Щоб приховати лінію, виберіть Невидимий у діалоговому вікні Стиль лінії на панелі Властивості графічного об'єкта.


Прямокутник

Піктограма

Малює в поточному документі прямокутник в напрямку переміщення курсору. Щоб намалювати квадрат, при переміщенні мишки тримайте натиснутою клавішу Shift. Клацніть місце, де буде знаходитися кут прямокутника, і перетягніть мишу, щоб отримати прямокутник потрібного розміру.

Еліпс

Піктограма

Малює в поточному документі еліпс в напрямку переміщення курсору. Клацніть місце, де буде знаходитися еліпс, і перетягніть мишку, щоб отримати еліпс потрібного розміру. Щоб намалювати коло, при переміщенні мишки тримайте натиснутою клавішу Shift.

Багатокутник

Піктограма

Малює лінію, що складається з кількох прямокутних сегментів. Проведіть відрізок курсор при натиснутій кнопці миші, клацніть, щоб позначити кінець відрізка, і продовжуйте малювати наступний відрізок. Двічі клацніть, щоб закінчити малювання лінії. Щоб намалювати замкнутий контур, двічі клацніть мишею в початковій точці лінії.

Щоб кути багатокутника становили 45°, натисніть і утримуйте клавішу SHIFT при малюванні.

Режим Зміна геометрії дозволяє інтерактивно змінювати положення окремих точок багатокутника.

Крива

Піктограма

Малює гладку криву Безьє. Клацніть мишею в початковій точці кривої, перемістіть курсор при натиснутій кнопці миші, коли ви відпустите кнопку, перемістіть вказівник в кінець кривої і клацніть у цій точці. Щоб додати прямолінійний ділянку кривої, перемістіть вказівник миші і клацніть ще раз. Двічі клацніть, щоб закінчити малювання кривої. Щоб намалювати замкнутий контур, двічі клацніть мишею в початковій точці кривої. Дуга кривої визначається відстанню, на яку переміщується курсор.

Довільна лінія

Піктограма

Малювання в поточному документі довільної лінії в напрямку переміщення курсору. Для завершення лінії відпустіть кнопку миші. Для малювання замкнутого контуру відпустіть кнопку миші поблизу початкової точки лінії.

Дуга

Піктограма

Малює дугу в поточному документі. Щоб намалювати дугу, перемістіть курсор при натиснутій кнопці миші, малюючи еліпс потрібного розміру, а потім клацніть кнопкою миші, щоб визначити початкову точку дуги. Перемістіть курсор в кінцеву точку і клацніть кнопкою миші. Не потрібно клацати еліпс. Щоб намалювати дугу кола, при переміщенні мишки тримайте натиснутою клавішу Shift.

Сектор еліпса

Піктограма

Малює в поточному документі заповнену фігуру, яка визначається дугою еліпса і двома радіусами. Щоб намалювати сектор еліпса, перемістіть курсор при натиснутій кнопці мишки, малюючи еліпс потрібного розміру, а потім клацніть кнопкою миші, щоб визначити першу лінію радіуса. Перемістіть курсор у точку другого радіусу і клацніть кнопкою миші. Не потрібно клацати еліпс. Щоб намалювати сектор круга, при переміщенні миші тримайте натиснутою клавішу Shift.

Сегмент кола

Піктограма

Малює в поточному документі заповнену фігуру, яка визначається дугою кола і лінією діаметра. Щоб намалювати сегмент кола, перемістіть курсор при натиснутій кнопці миші, малюючи коло потрібного розміру, а потім клацніть кнопкою миші, щоб визначити початкову точку лінії діаметра. Перемістіть курсор в кінцеву точку лінії діаметра і клацніть кнопкою миші. Не потрібно клацати коло. Щоб намалювати сегмент еліпса, при переміщенні миші тримайте натиснутою клавішу Shift.

Текстове поле

Піктограма

Створює перетягуванням у поточному документі текстове поле з горизонтальним напрямком тексту. Перетягуванням будь-де в документі задайте розмір текстового поля, а потім уведіть або вставте текст. Щоб отримати повернутий текст, текстове поле можна обертати.

Анімація тексту

Піктограма

Вставляє у поточний документ анімований текст з горизонтальним напрямком тексту.

Виноски

Піктограма

Малює в поточному документі лінію, яка закінчується в прямокутній виносці з горизонтальним напрямком тексту, в напрямку переміщення курсору. Перетягніть маркер виноски, щоб змінити її розмір. Щоб додати текст, натисніть край виноски і введіть або вставте текст. Щоб змінити прямокутну виноску на округлу, перетягніть маркер найбільшого кута, коли курсор прийме форму руки.

Basic Shapes

Відкриває панель інструментів "Основні фігури", яка дозволяє вставляти у документ графічні об'єкти.

Піктограма

Основні фігури

Symbol Shapes

Відкриває панель інструментів Фігури-символи, яка дозволяє вставляти в документ графічні об'єкти.

Піктограма

Фігури-символи

Block Arrows

Відкриває панель інструментів "Блочні стрілки", яка дозволяє вставляти в документ графічні об'єкти.

Піктограма

Блочні стрілки

Flowchart

Відкриває панель інструментів Блок-схеми, яка дозволяє вставляти в документ графічні об'єкти.

Піктограма

Блок-схеми

Виноски

Відкриває панель інструментів "Виноски", яка дозволяє вставляти в документ графічні об'єкти.

Піктограма

Виноски

Зірки та сувої

Відкриває панель інструментів "Зірки та сувої", яка дозволяє вставляти в документ графічні об'єкти.

Піктограма

Зірки

Точки

Дозволяє змінювати точки на малюнку.

Fontwork

Opens the Fontwork dialog from which you can insert styled text not possible through standard font formatting into your document.

Піктограма

Галерея текстових ефектів

З файлу

Вставляє зображення в поточний документ .

Піктограма

Зображення

Екструзія Вкл/Вим

Вмикає і вимикає тривимірні ефекти для виділених об'єктів.

Підтримка азійських мов

Доступ до цих команд можливий після того, як ви увімкнули підтримку для азійських мов у - Мовні параметри - Мови.

Вертикальна виноска

Піктограма

Малювання в поточному документі лінії, яка закінчується прямокутною виноскою з вертикальним текстом, в напрямку переміщення курсору. Для зміни розміру вікна необхідно перетягти маркер. Для додавання тексту необхідно клацнути по краю виноски і ввести або вставити текст. Для зміни прямокутної виноски на округлу необхідно підвести курсор до великого кутового маркера і, коли покажчик набуде форми руки, перетягти маркер. Доступно тільки при включеній підтримці азійських мов.

Вертикальний текст

Піктограма

Малювання в поточному документі текстового поля з вертикальним текстом в місці клацання або в напрямку переміщення курсору. Клацніть в будь-якому місці документа, а потім введіть або вставте текст. Можна також установити курсор у місці, де повинен бути текст, намалювати текстове поле шляхом переміщення миші при натиснутій кнопці, а потім ввести або вставити текст. Доступно тільки при включеній підтримці азійських мов.