Друк

Друкує поточний документ, вибраний фрагмент або вказані вами сторінки. Ви також можете встановити параметри друку для поточного документа. Параметри друку можуть варіюватися в залежності від принтера та операційної системи, яку ви використовуєте.

Щоб скористатися цією командою…

Виберіть Файл - Друк

+P

На стандартній панелі інструментів натисніть

Піктограма

Друкувати файл безпосередньо


Діалогове вікно Друк складається з трьох основних частин: Попередній перегляд з кнопками навігації, кілька вкладок з елементами керування, специфічними для поточного типу документа, а також кнопок Друк, Скасувати та Довідка.

Якщо ви хочете дізнатися, як роздрукувати документ, натисніть на одне з наведених нижче посилань.

Друкування текстових документів:

Друк брошури

Попередній перегляд сторінки перед друком

Друк декількох сторінок на одному аркуші

Друк у зворотному порядку

Вибір джерела подачі паперу при друкуванні

Друкування електронних таблиць:

Визначення діапазонів друку на аркуші

Друкування параметрів аркуша

Визначення кількості друкованих сторінок

Друк аркушів у альбомному форматі

Друк рядків або стовпців на кожній сторінці

Друкування презентацій:

Друк презентацій

Друк слайда із припасуванням за розміром паперу

Загальні питання друкування:

Printing faster with Reduced Data

Printing in Black and White

Selecting the Maximum Printable Area on a Page

Піктограма Примітка

Параметри, котрі ви визначите в діалоговому вікні Друк, дійсні лише для поточного завдання друку, яке ви починаєте, натиснувши кнопку Гаразд. Якщо ви хочете змінити деякі параметри на постійній основі, відкрийте Засоби - Параметри - LibreOffice (назва програми) - Друк.


Піктограма Примітка

Натисніть Shift+F1 або оберіть Довідка - Що це таке? та вкажіть на будь-який елемент керування у діалоговому вікні Друк, щоб побачити розширений текст довідки.


Попередній перегляд

Попередній перегляд показує, як виглядатиме кожен аркуш на папері. Ви можете переглянути всі аркуші за допомогою кнопок у вікні попереднього перегляду.

Загальні

На вкладці Загальні ви знайдете найбільш важливі елементи керування друком. Ви можете визначити, який саме вміст вашого документа повинен бути надрукований. Ви можете обрати принтер та відкрити діалогове вікно його налаштування.

LibreOffice Writer / Calc / Impress / Draw / Math

Вкладка з назвою поточної програми, може використовуватися для визначення вмісту, кольору, розміру та сторінок, що потрібно надрукувати. Тут ви можете визначити налаштування, специфічні для поточного типу документа.

Розмітка сторінки

Вкладка Розмітка сторінки може бути використана для заощадження аркушів паперу, шляхом друкування кількох сторінок на кожному аркуші паперу. Тут ви можете визначити розташування та розмір вихідних сторінок на фізичному папері.

Змініть розташування сторінок для друку на кожному аркуші паперу. Попередній перегляд показує, як виглядатиме кожен роздрукований аркуш паперу.

Для деяких типів документів ви можете обрати друк брошури.

Друк брошури

Параметри

На сторінці вкладки Параметри ви можете встановити деякі додаткові параметри для поточного завдання друку. Тут ви можете визначити друк у файл замість друку на принтері.