Відкрити

Відкрити локальний чи віддалений файл або імпортувати його.

Щоб скористатися цією командою…

Виберіть Файл - Відкрити

+A

На панелі Стандартна клацніть

Піктограма

Відкрити файл


Наступні розділи описують діалогове вікно LibreOffice Відкрити. Щоб активувати діалогові вікна LibreOffice Відкрити та Зберегти, оберіть - LibreOffice - Загальне, а потім у секції Діалоги відкриття/збереження оберіть Використовувати діалоги LibreOffice.

Піктограма Примітка

Якщо файл, який ви хочете відкрити, містить стилі, застосовуються особливі правила.


З'єднатися з сервером

Відкриває діалогове вікно, де ви можете встановити з'єднання з серверами різних типів, включаючи WebDAV, FTP, SSH, Windows Share та CMIS.

На рівень вгору

Перехід на один рівень вгору в ієрархії тек. Щоб побачити теки вищих рівнів, утримайте кнопку миші натиснутою довше.

Піктограма

На один рівень вгору

Створити нову теку

Створює нову теку.

Піктограма

Створити нову теку

Область Місця

Показує "улюблені" місця, тобто ярлики для локальних або віддалених місць.

Область показу

Показує файли та теки, наявні у теці, де ви наразі перебуваєте. Щоб відкрити файл, оберіть його, а потім натисніть кнопку Відкрити.

Піктограма Підказка

To open more than one document at the same time, each in an own window, hold while you click the files, and then click Open.


Назва файлу

Введіть назву файлу або шлях до нього. Ви також можете ввести URL-адресу, починаючи з назви протоколу: ftp, http або https.

За бажання, ви можете скористатися шаблонами заміни у полі Назва файлу, щоб відфільтрувати наявний перелік файлів.

  1. LibreOffice має функцію автозаповнення, яка активується в деяких текстових полях і списках. Наприклад, уведіть у поле URL і функція автозаповнення виведе перший файл або каталог , назва якого починається з букви "a".

  2. Для прокрутки інших файлів і тек користуйтесь клавішею зі стрілкою вниз. Клавіша зі стрілкою вправо дозволяє вивести наявну підтеку в поле URL. При натисканні клавіші End після введення частини URL-адреси спрацьовує функція швидкого автозаповнення. Знайшовши необхідний документ або теку, просто натисніть клавішу Enter.

Версія

Якщо обраний файл має декілька версій, оберіть версію, яку ви бажаєте відкрити. Ви можете зберегти та керувати кількома версіями документа, обравши Файл - Версії. Версії документа відкриваються в режимі тільки для читання.

Тип файлу

Оберіть тип файлу, який ви хочете відкрити, або виберіть Усі файли (*), щоб переглянути список усіх файлів у теці.

Відкрити

Відкриває обраний документ(и).

Вставити

Якщо ви відкрили діалогове вікно, обравши Вставка - Документ, кнопка Відкрити заміниться на Вставити. Вставляє виділений файл у поточний документ у місці розташування курсора.

Лише для читання

Відкриття файлу в режимі тільки для читання.

Відкриття Документів Із Шаблонами

LibreOffice розпізнає шаблони, розташовані у будь-якій теці з наступного переліку:

Піктограма Примітка

Коли ви використовуєте Файл - Шаблони - Зберегти як шаблон, щоб зберегти шаблон, його буде збережено у теці шаблонів користувача. Коли ви відкриваєте документ, який базується на такому шаблоні, цей документ буде перевірено на зміну шаблону, як описано нижче. Шаблон асоційований з документом, тобто його можна назвати "липким шаблоном".


Піктограма Примітка

Коли ви використовуєте Файл - Зберегти як та обираєте фільтр шаблонів, щоб зберегти шаблон у будь-якій іншій теці, що не входить до переліку, тоді документи, створені на цьому шаблоні, не будуть перевірятися.


Коли ви відкриваєте документ, створений з "липкого шаблону" (як зазначено вище), LibreOffice перевіряє, чи змінився шаблон з моменту останнього відкриття документа. Якщо шаблон був змінений, з'явиться діалогове вікно, де ви можете обрати, які стилі застосовувати до документа.

Щоб застосувати нові стилі з шаблону до документа, натисніть Оновити стилі.

Щоб зберегти стилі, які на даний час використовуються у документі, натисніть Зберегти старі стилі.

Якщо документ створено за допомогою шаблону, котрий неможливо знайти, з'явиться діалогове вікно з запитом дії, яку слід виконати, коли цей документ буде відкрито наступного разу.

Щоб розірвати зв'язок між документом та відсутнім шаблоном, натисніть Ні, інакше LibreOffice шукатиме шаблон під час наступного відкриття цього документа.