Створення зведених таблиць

  1. Встановіть курсор у діапазоні клітинок, що містять значення і заголовки рядків і стовпців.

  2. Виберіть команду Вставка - Зведена таблиця. З'явиться діалогове вікно Вибір джерела. Установіть прапорець Поточне виділення і підтвердіть вибір натисканням кнопки Гаразд. Заголовки стовпців таблиці відображаються у вигляді кнопок у діалоговому вікні Зведена таблиця. Їх можна перетягувати в області розмітки: "Поля сторінок", "Поля стовпців", "Поля рядків" і "Поля даних".

  3. Перетягніть потрібні кнопки в будь-які з чотирьох областей.

Перетягніть кнопку в область Поля сторінок, щоб створити кнопку і поле зі списком вгорі створюваної зведеної таблиці. Список слугує для фільтрації зведеної таблиці за вмістом вибраного елемента. У створюваній зведеній таблиці можна перетягуванням вибрати в ролі фільтру інше поле сторінки.

Якщо перетягти кнопку в область Поля даних, на ній з'явиться напис, в якому показана також формула, що використовується для обчислення даних.

  1. Порядок розташування кнопок можна змінювати в будь-який час, переміщаючи їх в інші позиції в області за допомогою мишки.

  2. Для видалення кнопки перетягніть її назад до інших кнопок в правій частині вікна діалогу.

  3. Щоб викликати діалогове вікно Поле даних, двічі клацніть по кнопках в областях Поля рядків або Поля стовпців. Використовуйте діалогове вікно для задання того, як LibreOffice буде обчислювати короткі проміжні підсумки.

Вийдіть з діалогового вікна "Зведена таблиця", натиснувши кнопку "Гаразд". З'явиться кнопка Фільтр або кнопка сторінки для кожного поля даних, яке було переміщено в область Поля сторінки. Нижче буде вставлено зведену таблицю.

Відкрийте файл з прикладом: