Broşür Yazdırmak

Bir Writer belgesini broşür veya kitap kipinde yazdırabilirsiniz. Writer iki sayfayı belgenin iki tarafına yazar, böylece sayfayı ortadan ikiye katladığınızda, belgeyi kitap gibi okuyabilirsiniz.

Broşür gibi yazdırmak istediğiniz bir belgeyi oluştururken, sayfalar için portre düzenini kullanın. Writer, belgeyi yazdırırken broşür düzenini kullanacaktır.

Broşür Yazdırmak İçin

  1. Dosya - Yazdır seçeneğini seçin.

  2. Yazdır penceresinde, Özellikler'i tıklayın.

  3. Yazıcının özellikler penceresinde, sayfa yönünü yataya ayarlayın.

Öneri Simgesi

Eğer yazıcınız çift yazdırıyorsa, broşürler yatay kipte yazdırdığı için, yazıcı ayar penceresinde "çift - short edge" ayarını kullanmalısınız.


  1. Yazdır penceresine geri dönün, ve Sayfa Düzeni sekmesine tıklayın.

  2. Broşür'ü seçin.

  3. Bir sayfanın iki tarafını otomatik yazdıran bir yazıcı için "Tüm Sayfaları" içerecek şekilde belirleyin.

  1. Tamam'a tıklayın.

Eğer bir portre içindeki belgeyi yatay sayfa üzerine yazdırırsanız, kitapçık içerisindeki karşılıklı kenarlar yan yana basılacaktır. Eğer çift yönlü yazdırma özelliğine sahip bir yazıcınız varsa, belgenizden kitapçığın tamamını sonrasında syfaları sıralamaya gerek olmadan oluşturabilirsiniz. Eğer tek yönlü yazdırma özelliğine sahip bir yazıcınız varsa, bu etkiyi önce "Ön kenarlar / sağ sayfalar /tek sayfalar" seçeneğini işaretleyerek ve daha sonra tüm sayfa yığınını yazıcınıza yerleştirip "Arka sayfalar / sol sayfalar / çift sayfalar" seçeneğini işaretleyip tekrar yazdırarak başarabilirsiniz.

Not Simgesi

LibreOffice, sayfaları yanlış sırada yazdırırsa, Seçenekler sekme sayfasını açın, Ters sayfa düzeninde yazdır'ı seçin, daha sonra belgeyi tekrar yazdırın.