Bir Mektup Biçemi Oluşturmak

Bir mektup biçemi oluşturmak için adres verisi içeren bir metin belgesine ve bir adres veritabanına hiyacınız vardır. Böylece adres verisi ve metin belgesini birleştirip mektupları yazdırabilir ya da e-posta ile yollayabilirsiniz.

Not Simgesi

Eğer belge HTML biçimindeyse, katıştırılmış veya bağlantı verilmiş resimler e-postayla gönderilmeyecektir.


Posta Birleştime Sihirbazı mektup biçemi oluşturmanıza yardımcı olur.

Bir mektup biçemi oluşturmak için:

 1. Araçlar - Posta Birleştirme Sihirbazı'nı seçin.

  Posta Birleştirme Sihirbazı iletişim penceresini görüyorsunuz. Aşağıda yer alan örnek, sihirbazın sayfalarında gezinmenin bir çok yolundan bir tanesidir:

 2. Şablondan başlat'ı seçin, ve sonra Gözat düğmesine tıklayın.

  Yeni penceresini göreceksiniz.

 3. Sol menüden İş Yazışmaları'nı seçin, ve daha sonra sağ menüden Modern iş mektubu'nu seçin. Şablon iletişim penceresini kapatmak için Tamam'ı tıklayın ve sihirbazda Sonraki'ni tıklayın.

 4. Mektup'u seçin ve İleri'i tıklayın.

 5. Sihirbazın bir sonraki adımında, Adres Seçin düğmesine tıklayarak doğru adres listesini kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Bir adres bloğu kullanmak istiyorsanız, bir adres blok türü seçin, gerekliyse veri alanlarını eşleştirin ve Sonraki ' ne tıklayın.

 6. Bir sonraki adım Selamlama Oluştur 'dur. Kişiselleştirilmiş selamlama kutusundaki seçimi kaldırın. Genel Selamlama altında, tüm mektupların üstünde yer almasını istediğiniz selamlamayı seçin.

 7. Eğer posta birleştirme alanlarını belgenizde herhagi bir yere yerleştirmek istiyorsanız, adres veri kaynağınızdan ilgili sütunu seçin ve daha sonra sütun başlığını belgede alanın olmasını istediğiniz yere sürükleyip bırakın. Tüm sütunu seçtiğinizden emin olun.

 8. Mektup birleştirmeyi tamamlamak için Sonraki 'ne ve son olarak Sonlandır 'a tıklayın.

Alanlar Hakkında

Bir Adres Defterini Kaydetmek

Veritabanı Genel Bakış