Araç Çubuğu

Araçlar çubuğu sık kullanılan formülleri içerir.

Yakınlaştır

Formül ekranının ölçeğini %25 arttırır. Mevcut yakınlaştırma unsuru durum çubuğunda bulunur.Yakınlaştırma seçeneklerinin kullanılabilir bir seçeneğine aracılığıyla içerik menüsünden erişilebilir. Aynı zamanda çalışma alanının içindeki içerik menüsü yakınlaştırma komutlarını da içerir.

Simge

Yakınlaştır

Uzaklaştır

Formüllerin görüntülenme ölçeklerini %25 azaltır. Mevcut yakınlaştırma katsayısı durum çubuğunda gösterilmektedir. Kullanılabilir bütün yakınlaştırma katsayılarına içerik menüsünden ulaşılabilir. Çalışma alanındaki içerik menüsünde yakınlaştırma komutları da bulunmaktadır.

Simge

Uzaklaştırma

100 %

Belgeyi gerçek boyutunda gösterir.

Simge

Büyültme %100

Tümünü Göster

Tüm formülü bütün öğelerin görüntülenebileceği en büyük boyutlarda görüntüler. Çalışma alanı tüm formül öğelerinin görüntülenebileceği şekilde daraltılır veya genişletilir. Yakınlaştırma katsayısı durum çubuğunda görüntülenir. Kullanılabilir yakınlaştırma katsayılarına içerik menüsünden ulaşılabilir. Çalışma alanındaki içerik menüsü aynı zamanda yakınlaştırma komutları da içerir. Simgenin ismi "Tümünü Göster", içerik menü komutu ise "Display All"dur. Yakınlaştırma komutları ve simgeleri sadece Math belgelerinde kullanılabilir, gömülü Math nesnelerinde kullanılamazlar.

Simge

Bütün formül

Güncelleme

Bu komut belge penceresindeki formül görünümünü günceller.

Eğer Otomatik Güncelleme Görüntüleme etkinleştirilmişse Komutlar penceresindeki değişiklikler otomatik olarak güncellenir.

Simge

Tazele

Formül İmleci

Formül imlecini açmak ya da kapamak için Araç çubuğundan bu simgeyi kullanın. Formülün Komutlar penceresinde konumlandırıldığı kısmı, formül imleci etkinken ince bir sınır ile belirtilir.

Simge

Formül İmleci

Semboller

Formüle yerleştirmek için bir sembol seçebileceğiniz Semboller iletişim penceresini açar.

Simge

Semboller