Korumalı Boşluklar Eklemek, Tireler ve Durumlu Operatörler

Bölünemez boşluk

Satır sonunda birbirinden ayrılmış iki kelimenin olmasını engellemek için kelimeler arasında boşluk bırakırken ve Shift tuşuna basılı tutun.

Not Simgesi

Calc içinde bölünmez boşluklar ekleyemezsiniz.


Bölünemez kısa çizgi

A-Z şeklindeki bir şirket adı bölünmez tireye örnek olarak gösterilebilir. Açıkçası, A- karakterlerini bir satırın sonunda ve B karakterini de diğer satırın başında görmek istemezsiniz. Bu sorunu çözmek için, Shift+Ctrl+ eksi işareti tuşlarına basın. Diğer bir deyişle, Shift ve Ctrl tuşlarına basılı tutarken ekşi işareti tuşuna basın.

Tireleri çizgilerle değiştirmek

Kısa çizgiler girmek için, Araçlar - Otomatik Düzeltme - Otomatik Düzeltme Seçenekleri - Seçenekler altında Kısa çizgileri değiştir seçeneğini bulabilirsiniz. Bu seçenek belli durumlar altında bir veya iki eksi işaretini uzun çizgi veya daha uzun çizgi ile değiştirir. (Otomatik Düzeltme Seçenekleri'ne bakın).

Ek değiştirmeler için Araçlar - Otomatik Düzelme Seçenekleri-Değiştir altında değiştirme tablosuna bakın. Burada, diğer şeylerin yanında, bir kısayolu kısa çizgi tarafından hatta başka bir yazı tipinde otomatik olarak değiştirebilirsiniz.

Koşullu kesme işareti

Kelime içerisine koşullu kesme işareti girerek otomatik olarak hecelemeyi desteklemek için, +eksi işareti tuşlarını kullanın. kelime satır sonunda olduğunda bu konumdan, paragraf için otomatik heceleme kapalı olsa bile, ayrılır.

Özel karakterler

Biçimlendirme İşareti