Araç Çubuklarını Kullanmak

Yazı Tipi Rengi gibi bazı araç çubuğu simgeleri başka araç çubukları açabilir. Simgenin yanındaki ok simgesine tıklayıp daha fazla simgenin olduğu araç çubuğunu açın.

Artık bir seçeneğiniz var: etkinleştirmek istediğiniz simgeye tıklayın veya araç çubuğunu başlık çubuğundan tutun ve fare düğmesine basılı tutarak sürükleyin.

Araç Çubuklarının İçeriği

Bazı araç çubukları içeriğe göre otomatik olarak açılır. Örneğin, bir metin belgesinin içindeki tabloya tıkladığınızda, tablo araç çubuğu kendiliğinden açılacaktır. Numaralandırılmış bir paragrafa tıkladığınızda, Numaralandırma ve Madde İmi araç çubuğu açılır.

Uyarı Simgesi

Sekmeli araç çubuğu etkin olduğunda varsayılan olarak araç çubukları gizli durumda olurlar.


Bir araç çubuğunu geçici olarak kapatmak için

Araç çubuğunun başlık çubuğundaki simgeye tıklayın veya içerik menüsünden Araç Çubuğunu Kapat'ı seçin. Araç çubuğu, içerik tekrar etkin olduğunda otomatik olarak gösterilecektir.

Araç çubuğunu kalıcı olarak kapatmak için

Araç çubuğu görünür iken, Görünüm - Araç Çubukları'nı seçin ve onay imini kaldırmak için araç çubuğunun adının üzerine tıklayın.

Kapalı bir araç çubuğunu göstermek için

Araç Çubuğunu Yüzen bir Araç Çubuğu Yapmak

Yüzen bir Araç Çubuğu Yeniden Kenetlemek için

Not Simgesi

Sürükle ve bırak yöntemiyle pencereleri ve araç çubuklarını sabitlemek sisteminizin pencere yöneticisine bağlıdır. Sisteminizi pencereyi taşırken sadece dış çerçeyi değil tüm içeriği gösterecek şekilde ayarlamalısınız.