Hata Raporlama Aracı

Hata Raporlama Aracı bir program çöktüğünde otomatik olarak başlar.

Hata Raporlama Aracı, programın geliştirilmesi için gereken tüm bilgileri toplar. Bu sayede programın sonraki sürümünde hatalar kolayca giderilebilir. Lütfen yazılımı daha iyiye taşıyabilmek için oluşturulan hata raporunu bize gönderin.

Hata Raporlama Aracı Başlıyor

Birçok program çökmesi Hata Raporlama Aracını otomatik olarak başlatır.

Rapor Tamamlanıyor

Ana Hata Raporlama penceresinde, geliştiricilerin hatayı tespit etmesinde işe yrayabilecek ek bilgiler girebilirsiniz. Örneğin, eğer hat donanımınızda ya da yazılımınızda yaptığınız bir değişiklikten sonra ya da bir düğmeye tıkldığınızda ortaya çıkıyorsa lütfen bu bilgiyi de dahil edin.

Hata Raporunun Gönderimi

Hata Raporlama Aracı rapor bilgisini göndermek için HTTP PUT / SOAP protokolünü kullanır. Program çökmesinin içeriğini tanımlamamıza yardım edecek bazı açıklayıcı bilgiler dahil edebilirsiniz. Sonra Gönder düğmesine tıklayın.

Uyarı Simgesi

Raporunuza bir cevap alacaksınız. Eğer desteğe ihtiyacınız varsa, internette destek forumunu ziyaret edin.


Raporlanan hata hakkında geliştiricilerin sorabilecekleri sorulara cevap verebilirsiniz. ek bilgi gerekebilir, e-mail ile iletişim kurulmasına izin vermek için onay kutusunu işaretleyin. Varsayılan olark bu kutu işaretli değildir ve e-mail almazsınız.

Hangi Veri Gönderildi?

Hata raporu birçok dosya içerir. Ana dosya hata tipi, işletim sistemi ismi ve versiyonu, bellek kullanımı ve girdiğiniz açıklamarı bulundurur. Ana dosyada ne gönderileceğini görmek için hata Raporlama Aracı'nın ana penceresinde buluna Raporu Göster düğmesine tıklayın.

Ek olarak bazı standart sistem araçları ile (Window sistemlerde "dbhhelp.dll", UNIX sistemlerde "pstack") ilgili bellek içeriği ve stack trace bilgisi elde edilir. Bu bilgi de gönderilir.