Girintinleri, Kenar Boşluklarını ve Sütunları Ayarlama

Girinti ve kenar boşluklarını mevcut paragraf için ya da fare kullanarak seçilen tüm paragraflar için tanımlayabilirsiniz.

Eğer sayfayı iki sütuna bölerseniz, veya imleç çok-sütunlu metin çerçevesine konumlanmışsa, sütun genişliğini ve sütun boşluklamasını fare ile cetvelde sürükleme yaparak değiştirebilirsiniz.

Bir nesne veya çizim nesnesi seçildiğinde, nesnenin sınırlarını cetvel üzerinde görebilirsiniz. Sınırları fare ile cetvel üzerinde sürükleyerek değiştirebilirsiniz.

Eğer imleç bir tablo hücresinde konumlanmışsa, hücrenin girintilerini fare ile cetvel üzerinde sürükleyerek değiştirebilirsiniz. Tablonun sınır çizgilerini fare ile asıl çizgileri cetvel üzerinde sürükleyerek değiştirebilirsiniz.

Simge

Bu simgeler mevcut paragrafın ilk satırının sol girintisini(üst üçgen) ve paragrafın diğer satırları için sol girintileri(alt üçgen) işaretler.

Simge

Cetvelin sağındaki bu simge mevcut paragrafın sağ girintisini işaretler.

Görev

Yöntem

Sol girintiyi ayarla

Alt sol işareti fare düğmesine basarken sağa sürükleyin.

İlk satır için sol girinti ayarla

Üst sol işareti fare düğmesine basarken sağa sürükleyin

Sağ girinti ayarla

Sağdaki işareti fare düğmesine basılı tutarak sola sürükleyin


Öneri Simgesi

Paragrafın ikinci satırından itibaren başlayan sol girintiyi değiştirmek için tuşuna basılı tutun ve alt soldaki üçgene tıklayarak üçgeni sağa sürükleyin.


Not Simgesi

Paragrafın girintilerken yaparken ayarlanmış sekmeler değişmez. Eğer sekmeleri paragraf sınırları dışında bitecek şekilde ayarlamışsanız, bu sekmeler artık görüntülenemez fakat hala mevcutlardır.