Sürümler

Geçerli belgenin aynı dosyada farklı sürümlerini kaydeder veya yönetir. Ayrıca farklı sürümleri açabilir, silebilir ve farklılıklarını karşılaştırabilirsiniz.

Bu komuta erişmek...

Dosya - Sürümler menüsünü seçin


Uyarı Simgesi

Eğer sürüm bilgileri içeren bir dosyanın kopyasını kaydederseniz (Dosya - Farklı Kaydet menüsünü seçerek), sürüm bilgisi dosya ile birlikte kaydedilmeyecektir.


Yeni sürümler

Belgenin yeni sürümünün kaydedilmesi için seçenekleri ayarlayın.

Yeni Sürümü Kaydet

Belgenin şu anki durumunu yeni bir sürüm olarak kaydeder. Eğer isterseniz, belgeyi yeni sürüm olarak kaydetmeden önce Sürüm Açıklaması Ekle iletişim penceresinde açıklamaları girebilirsiniz.

Sürüm açıklaması ekle

Yeni sürümü kaydederken açıklamaları buraya giriniz. Eğer bu iletişim penceresini açmak için Göster düğmesine tıklamışsanız, açıklamayı değiştiremezsiniz.

Kapatırken sürümü daima kaydet

Eğer belgenizde değişiklikler yapmışsanız, LibreOffice belgeyi kapatırken otomatik olarak bir yeni sürümü kaydeder.

Belgeyi elle kaydederseniz, kaydettikten sonra belgeyi değişiklik yapmadan kapatırsanız yeni bir sürüm oluşturulmayacaktır.

Mevcut sürümler

Geçerli belgede var olan sürümleri görüntüler, ayrıca sürümün yaratılma tarihi ile saati, ve yazar adı ile açıklamaları görüntülenir.

Kapat

İletişim öğesini kapatır ve bütün değişiklikleri kaydeder.

Seçilen sürümü salt okunur kipinde pencerede açar.

Göster

Seçili sürümün tüm açıklamalarını görüntüler.

Sil

Seçili sürümü siler.

Karşılaştır

Her bir sürümde yapılmış değişiklikleri karşılaştır. Eğer isterseniz, Değişiklikleri Yönet komutlarını uygulayabilirsiniz.