Ad tanımla

Seçili aralığa veya bir formül ifadesine isim belirleyebileceğiniz bir iletişim penceresi açar.

Ad Tanımla iletişim kutusu alanlarında ad tanımlamak veya başvuru türünü belirlemek için farenizi kullanın.

Bu komuta erişmek...

Çalışma Sayfası - Adlandırılmış Aralıklar ve İfadeler - Tanımla'yı seçin.

+F3


Formül çubuğunda bulunan İsim Kutusu açılır kutusunda, alanlar için tanımlanmış adların veya formül ifadelerinin ve kapsamlarının parantez içinde bir listesi bulunur. Karşılığı olan başvurunun vurgulanması için, bu listedeki isim üzerine tıklayın. Formüllere verilen isimler veya formüllerin parçası olan isimler burada listelenmez.

İsim

Başvuru veya bir formül ifadesi olarak belirlemek istediğiniz alan için ad girin. Çalışma sayfasında belirlenmiş olan tüm aralık adları üstteki liste kutusunda görüntülenir. Eğer listedeki bir isme tıklarsanız karşılık gelen başvuru bir mavi çerçeveyle görüntülenecektir. Başvuruda birden fazla hücre aralığı var ise, bu alanlar farklı renklerde çercevelerle görüntülenecektir.

Aralık veya formül ifadesi

Seçili olan alan adının referansı mutlak değer olarak burada gösterilir.

Hesap tablosu belgenize yeni bir alan ismi eklemek için, imleci bu bölgeye yerleştirip arzu ettiğiniz alanı fareniz ile seçin. Yeni bir isimlendirilmiş formül eklemek için formül ifadesini yazın.

Küçült / Büyüt

İletişim penceresini girdi alanın boyutuna kadar küçültmek için Küçült simge düğmesine tıklayın. Bundan sonra çalışma sayfasında gerekli başvuru alanını işaretlemek kolaydır. Simgeler otomatik olarak Büyült simgesine dönüştürülür. İletişim penceresini tekrar orijinal boyutuna çevirmek için tıklayın.

İletişim penceresi siz çalışma sayfasında fareyle bir yere tıkladığınızda otomatik küçülür. Fare düğmesini bırakır bırakmaz iletişim tekrar eski haline döner ve sayfada işaretlediğiniz alan bir mavi çerçeve içinde gösterilir.

Simge

Küçült

Simge

Ekranı kapla

Kapsam

İsimlendirilmiş aralığın veya formülün kapsamını seçin. Belge (Genel) ismin tüm belge için geçerli olduğu anlamına gelir. Başka bir sayfa adı seçildiğinde kapsam bu sayfadaki isimlendirilmiş alanla veya formül ifadesiyle kısıtlanacaktır.

Aralık seçenekleri

Başvuru için bir Alan türü (seçimsel) belirlemenize izin verir.

Başvuru alanı türüne göre ek seçenekler belirlenir.

Yazdırma aralığı

Alanı bir yazdırma aralığı olarak tanımlar.

Süzgeç

Seçilmiş alanın bir gelişmiş süzgeç olarak kullanılacağını tanımlar.

Sütunu yenile

Alanı tekrar eden sütunlar olarak tanımlar.

Yinelenen satır

Alanı tekrar eden satırlar olarak tanımlar.

Ekle

Yeni bir tanımlanmış isim eklemek için Ekle düğmesine tıklayın.

Sil

Seçili olan öğeyi veya öğeleri onaylama sonrasında siler.