CreateUnoValue Fonksiyonu

Uno tür sistemi işaret eden sıkı yazılmış değeri olan bir nesneyi temsil eder ve onu geri döndürür.

Bu nesne Uno'ya geçirildiği zaman, karşılık gelen türlerden herhangi birine otomatik olarak dönüştürülür. Tür, nitelikli tam Uno tür adı tarafından belirtilmelidir.

Not Simgesi

LibreOffice API sıklıkla Herhangi türü kullanır. Diğer çevrelerden bilinen Değişen türün tersidir. Herhangi tür bir Uno türü tutar ve genel Uno ara yüzlerinde kullanılır.


Sözdizimi:

oUnoValue = CreateUnoValue( "[]byte", MyBasicValue ) ' bir bayt sıralaması elde etmek için.

Eğer CreateUnoValue belirtilen Uno türüne dönüştürülemezse ve hatalar oluşursa. Dönüşüm için, TypeConverter servisi kullanılır.

Bu fonksiyon varsayılan Basic'ten Uno türüne dönüşüm mekanizmasının yetersiz olduğu durumlarda kullanım için tasarlanmıştır. Bu, genel Herhangi tabanlı arayüze erişmek istediğinizde olabilir, LibreOffice Basic'ten XPropertySet::setPropertyValue( Name, Value ) veya X???Container::insertBy???( ???, Value ) gibi. Basic çalışma zamanı, onlar karşılık gelen servislerde tanımlı olduklardından, bu türleri tanımaz.

Bu tür durumda, LibreOffice Basic dönüştürmek istediğiniz en iyi uyan Basic türünü seçer. Yine de, yanlış tür seçilirse, bir hata oluşur. CreateUnoValue() fonksiyonunu bilinmeyen Uno türü oluşturmak için kullanın.

Aynı zamanda bu fonksiyonu, Herhangi olmayan değeri geçirmek için de kullanabilirsiniz, ama bu önerilmez. Eğer Basic hedef türü halihazırda biliyorsa, CreateUnoValue() fonksiyonu kullanımı Basic çalışmasını yavaşlatacak olan ek dönüştürmelere sebep olur.