Vstavljanje nedeljivih presledkov, vezajev in delilnih vezajev

Nedeljivi presledki

Če želite preprečiti, da sta dve besedi ločeni s koncem vrstice, pritisnite , ko naredite presledek med besedami.

Ikona opombe

V modulu Calc ne morete vstavljati neprelomnih presledkov.


Nedeljivi pomišljaj

Primer nedeljivega vezaja je pri imenu podjetja, kot je npr. A-Z. Jasno je, da ne želite, da se bi A- pojavil na koncu vrstice, Z pa na začetku nove vrstice. To težavo odpravite tako, da pritisnete kombinacijo tipk dvigalka+krmilka+minus. Bolje rečeno: držite pritisnjeni dvigalko in krmilko ter pritisnite znak minus.

Menjava vezajev s pomišljaji

Za vnos dolgih pomišljajev je v meniju Orodja – Samopopravki – Možnosti samopopravkov – Možnosti na voljo možnost Zamenjaj vezaje. Ta možnost pod določenimi pogoji zamenja enega ali dva vezaja z dolgim pomišljajem (oglejte si Možnosti samopopravkov).

Za dodatne zamenjave glejte tabelo zamenjav pod Orodje – Samopopravki – Možnosti samopopravkov – Zamenjaj. Tukaj lahko med drugim bližnjico samodejno zamenjate s pomišljajem, tudi v drugi pisavi.

Delilni vezaj

Če želite vključiti samodejno deljenje besed z vnosom delilnega vezaja v besedo, uporabite tipke +znak minus. Beseda bo ločena na tem mestu, ko se bo pojavila na koncu vrstice, četudi je samodejno deljenje besed za ta odstavek izključeno.

Posebni znaki

Oblikovalna oznaka