„LibreOffice“ tekstų rengyklės „Writer“ funkcijos

„LibreOffice“ tekstų rengykle „Writer“ galima kurti teksto dokumentus su paveikslais, lentelėmis ar diagramomis. Paruoštus dokumentus galima įrašyti daugybe formatų, tarp jų standartizuotu „OpenDocument“ formatu (ODF), „Microsoft Word“ formatu ar HTML formatu. Dokumentus taip pat lengva eksportuoti PDF formatu.

Rašymas

„LibreOffice“ tekstų rengykle galima ruošti ir paprastus dokumentus: atmintines, faksimiles, asmeninius ar komponuotus laiškus; ir ilgus bei sudėtingus daugelio dalių dokumentus su bibliografijomis, nuorodomis ar rodyklėmis.

„LibreOffice“ tekstų rengyklėje yra rašybos tikrinimo, tezauro, automatinio rašybos taisymo ir žodžių kėlimo funkcijos, taip pat nemažai šablonų. Naudojantis vedikliais galima sukurti ir savo šablonų.

Kūrimas ir sudarymas

LibreOffice offers a wide variety of options to design documents. Use the Styles window to create, assign and modify styles for paragraphs, individual characters, frames and pages. In addition, the Navigator helps you to quickly move around inside your documents, lets you look at your document in an outline view, and keeps track of the objects that you have inserted into your document.

Be to, į teksto dokumentus galima įterpti turinius ir rodykles. Jų struktūrą bei išvaizdą galite nustatyti pagal savo poreikius. Hipersaitai ir žymės padės greitai pasiekti reikiamus teksto elementus.

Darbalaukio leidyba naudojantis „LibreOffice“ tekstų rengykle

„LibreOffice“ tekstų rengyklėje yra daugybė funkcijų, padedančių sukurti gerai sutvarkytus dokumentus. Tekstą galima suformatuoti į stulpelius, sukurti su tekstu susietus teksto kadrus, paveikslus, lenteles bei kitus objektus.

Skaičiavimas

„LibreOffice“ teksto dokumentuose yra integruota skaičiavimo funkcija, kuri padės jums atlikti sudėtingus skaičiavimus bei logines operacijas. Norint atlikti skaičiavimus, tekstiniame dokumente nesunkiai galima susikurti lentelę.

Braižymas

Naudodamiesi patogiomis „LibreOffice“ tekstų rengyklės braižymo priemonėmis galėsite tekstiniuose dokumentuose sukurti brėžinius, paveikslus, užrašus ir kitus grafinius objektus.

Paveikslų įterpimas

Į teksto dokumentą galite įterpti skirtingų formatų paveikslus, net ir JPG bei GIF formato vaizdus. Be to, galerijoje galima rasti daugybę pagal temas surūšiuotų paveikslų, o dekoratyviojo teksto priemonėmis sukurti įvairiausius teksto efektus.

Lanksti programos sąsaja

The program interface is designed so that you can configure it according to your preferences, including customizing icons and menus. You can position various program windows, such as the Styles window or the Navigator as floating windows anywhere on the screen. You can also dock some windows to the edge of the workspace.

Pertempimas

Pertempimo funkcija suteikia galimybę dar greičiau ir produktyviau dirbti su „LibreOffice“ teksto dokumentais. Pavyzdžiui, galima pertempti paveikslus tiesiogiai iš galerijos į veikiamąjį dokumentą, įvairius objektus iš vienos vietos į kitą tame pačiame dokumente arba tarp skirtingų „LibreOffice“ dokumentų.

Išsamus žinynas

Programoje yra išsamus žinynas, kuriame pateikiama informacija apie „LibreOffice“ programos elementus, o taip pat daugybė instrukcijų tiek paprastoms, tiek sudėtingoms užduotims atlikti.