Langelių saugojimas nuo pakeitimų

„LibreOffice“ skaičiuoklėje galite apsaugoti lakštą arba dokumentą. Galite nustatyti ar langeliai bus apsaugoti nuo atsitiktinių pakeitimų, ar langeliuose įrašytos formulės bus rodomos ar ne, taip pat galite nustatyti ar langeliai bus matomi spausdinimo metu.

Dokumentą galite apsaugoti slaptažodžiu. Slaptažodžio apsauga gali būti pašalinta tik įvedus tą patį slaptažodį.

Atkreipkite dėmesį, kad langelis bus Apsaugotas tik, jei visas lakštas bus apsaugotas. Apsaugojus visą dokumentą, kiekvienas langelis bus Apsaugos. Todėl, jei norėsite keisti langelių turinį, turėsite pašalinti apsaugą ir baigę darbą vėl apsaugoti lakštą ir įrašyti dokumentą.

Warning Icon

Šios apsaugos priemonės neapsaugo jūsų dokumento, jos tik padeda išvengti atsitiktinio dokumento sugadinimo. Yra tik vienas saugus būdas iš tikrųjų apsaugoti jūsų failą: slaptažodžio nustatymas įrašant dokumento failą. Dokumento failas, kuris buvo įrašytas su slaptažodžiu gali būti atidarytas tik įvedus tą patį slaptažodį.


 1. Pažymėkite langelius, kuriems norite koreguoti apsaugos nustatymus.

 2. Pasirinkite Formatas → Langeliai ir spustelėkite kortelę Langelio apsauga.

 3. Pasirinkite jums norimus apsaugos nustatymus. Visi langelio apsaugos nustatymai bus pritaikyti tik apsaugojus lakštą – žiūrėkite žemiau.

  Jei norite leisti vartotojui koreguoti pasirinktus langelius, nuimkite varnelę nuo Apsaugoti .

  Jei norite neleisti koreguoti pažymėtų langelių turinį ir formatą, pažymėkite žymimąjį langelį Apsaugoti .

  Jei norite paslėpti ir apsaugoti langeliuose esančias formules, pažymėkite žymimąjį langelį Slėpti formulę.

  Jei norite paslėpti langelius spausdinant dokumentą, pažymėkite žymimąjį langelį Slėpti spausdinant. Ekrane langelius vis dar matysite, jie bus paslėpti tik spausdinimo metu.

 4. Spustelėkite mygtuką Gerai.

 5. Apsaugos nustatymų taikymas.

  Jei norite apsaugoti langelius pagal jūsų pasirinktus nustatymus, dialogo lange Formatas → Langeliai pasirinkite Priemonės → Apsaugoti lakštą.

  Jei norite apsaugoti dokumento struktūrą nuo pakeitimų, pavyzdžiui, lakštų pavadinimus ar eiliškumą, pasirinkite Priemonės → Apsaugoti dokumentą.

 6. (Neprivaloma) Įveskite slaptažodį.

  Warning Icon

  Jei pamiršite savo slaptažodį, lakšto apsaugos išjungti negalėsite. Jei norite apsaugoti langelius tik nuo atsitiktinių veiksmų, nustatykite lakšto apsaugą, bet jokio slaptažodžio neveskite.


 7. Spustelėkite mygtuką Gerai.