Deactivating Automatic Changes

Automatinių pakeitimų atšaukimas

Numatyta, kad „LibreOffice“ programa automatiškai taiso daugumą dažnai pasitaikančių rinkimo klaidų ir renkamam tekstui pritaiko tam tikrą formatą. Automatinį pakeitimą galite atšaukti paspaudę +Z.

Toliau rašoma, kaip „LibreOffice“ skaičiuoklėje aktyvinti arba atšaukti automatinius pakeitimus:

Automatinis teksto arba skaičiaus užbaigimas

Kai į lentelės langelį rašote informaciją, „LibreOffice“ skaičiuoklė automatiškai pasiūlo tinkamas įvestis jau esančias tame pačiame stulpelyje. Ši funkcija vadinamaAutomatinė įvestis.

Jei norite įjungti arba atšaukti automatinę įvestį, pasirinkite meniu Priemonės → Automatinė įvestis.

Automatinis datos užbaigimas

„LibreOffice “ skaičiuoklė automatiškai pakeičia langelio įrašą į datą. Pavyzdžiui, įrašas 1.1 gali būti interpretuojamas kaip einamųjų metų sausio 1 d. priklausomai nuo operacinės sistemos lokalės parinkčių ir pakeistas į datą pagal pritaikytą langeliui datos formatą.

Jei norite, kad įrašas būtų suprastas kaip tekstas, tai įrašo pradžioje parašykite apostrofą. Jis nebus rodomas langelyje.

Kabučių keitimas

Pasirinkite komandą Priemonės → Automatinis rašybos taisymas → Automatinio taisymo parinktys. Atverkite kortelę Lokalės parinktys ir panaikinkite parinkties Pakeisti žymėjimą.

Sakinį langelyje pradėti didžiąja raide

Pasirinkite Priemonės → Automatinis rašybos taisymas, spustelėkite kortelę Parinktys ir žymimąjį langelį Sakinį pradėti didžiąja raide.

Pakeisti žodį kitu žodžiu

Pasirinkite Priemonės → Automatinis rašybos taisymas, atverkite kortelę Keitimas ir pasirinkę norimą žodžių porą spustelėkite mygtuką Šalinti.