Tárgymutató

A következő lehetőségek akkor érhetők el, ha a jegyzék típusaként a Betűrendes tárgymutató értéket adja meg.

Ennek a parancsnak az eléréséhez...

Válassza a Beszúrás - Tartalomjegyzék és tárgymutató - Tartalomjegyzék, tárgymutató vagy irodalomjegyzék - Típus fület (ha a Tárgymutató a kiválasztott típus).


Típus és Cím

Adja meg a jegyzék típusát és címét.

Típus

Válassza ki a beszúrni kívánt jegyzék típusát. Az ezen a lapon rendelkezésre álló lehetőségek a kijelölt jegyzéktípustól függnek. Ha a kurzor egy jegyzéken áll, és a Beszúrás - Tartalomjegyzék és tárgymutató - Tartalomjegyzék, tárgymutató vagy irodalomjegyzék lehetőséget választja, szerkesztheti az adott jegyzéket.

Cím

Adjon meg egy címet a kijelölt jegyzék számára.

Csak automatikusan frissíthető

Megvédi a jegyzék tartalmát a módosítástól. A kézzel elvégzett módosítások elvesznek, ha a jegyzéket frissíti. Ha engedélyezni szeretné, hogy a kurzorral védett területen is át lehessen menni, válassza - LibreOffice Writer - Formázási segédletek párbeszédablakot, majd jelölje be a Kurzor engedélyezése négyzetet a Védett területek szakaszban.

Jegyzék létrehozásának tárgya

Válassza ki, hogy a dokumentumhoz vagy az aktuális fejezethez szeretne-e jegyzéket készíteni.

Beállítások

Azonos bejegyzések egyesítése

Az azonos bejegyzéseket egyetlen közös bejegyzésre cseréli, amely bejegyzés felsorolja azokat az oldalszámokat, ahol a bejegyzés előfordul a dokumentumban. Például a "Nézet 10, Nézet 43" bejegyzések helyett a "Nézet 10, 43" bejegyzés jelenik meg.

Azonos bejegyzések egyesítése p-vel, illetve pp-vel

A közvetlenül a rákövetkező oldalakon megtalálható azonos tárgymutató-bejegyzéseket egyetlen bejegyzéssé alakítja, amelyben az első előfordulás oldalszáma és a „p” vagy „pp” jelölés szerepel. Például a „Nézet 10, Nézet 11, Nézet 12” bejegyzéseket „Nézet 10pp”, míg a „Nézet 10, Nézet 11” bejegyzéseket „Nézet 10p” bejegyzéssé egyesíti.

Kötőjellel

Az egymást követő oldalakon található azonos tárgymutató-bejegyzéseket lecseréli egyetlen bejegyzésre az oldaltartomány megjelölésével. Például a "Nézet 10, Nézet 11, Nézet 12" egyesítésre kerülnek a "Nézet 10-12" formába.

Kis- és nagybetűk megkülönböztetése

Az azonos jegyzékbejegyzések nevében megkülönbözteti a nagy- és a kisbetűket. Ázsia nyelvek esetén ez egy másik eljárás alapján kerül végrehajtásra. Ha azt akarja, hogy a bejegyzés első előfordulása határozza meg a bejegyzés betűnagyságát, válassza az Azonos bejegyzések egyesítése lehetőséget.

Jegyzet ikon

Ha ázsiai nyelvekhez többszintű szétválogatást kíván használni, válassza a Kis- és nagybetűk megkülönböztetése lehetőséget. A többszintű szétválogatás során a program figyelmen kívül hagyja az eseteket és a mellékjeleket, és csak a bejegyzések legegyszerűbb formáit hasonlítja össze. Ha a formák azonosak, akkor a program összehasonlítja a mellékjeleket. Ha még ezután is egyeznek a bejegyzések, akkor a program összehasonlítja az eseteket, a karakterek szélességét és a japán kanában lévő eltéréseket.


Bejegyzések automatikus nagybetűsítése

Automatikusan nagybetűre alakítja a jegyzékbejegyzés első betűjét.

A kulcsok legyenek külön bejegyzések

A jegyzékkulcsokat külön jegyzékbejegyzésenként szúrja be. Egy kulcs legfelsőbb szintű tárgymutató-bejegyzésként, míg a kulcshoz rendelt bejegyzések pedig behúzással szedett albejegyzésekként kerülnek beszúrásra.

Jegyzékkulcs megadásához nyissa meg a Bejegyzés beszúrása párbeszédablakot.

Szómutatófájl

Automatikusan megjelöli a tárgymutató-bejegyzéseket egy szómutatófájl (a tárgymutatóba bevenni kívánt szavakat tartalmazó fájl) segítségével.

Fájl

Válasszon ki, hozzon létre vagy szerkesszen egy szómutatófájlt.

Rendezés

Beállítja a jegyzékbejegyzések rendezéséhez szükséges lehetőségeket.

Nyelv

Válassza ki a tárgymutató-bejegyzések rendezéséhez használni kívánt nyelvi szabályokat.

Kulcs típusa

Ha a számokat érték szerint akarja sorba rendezni (például 1, 2, 12 stb.), válassza a numerikus lehetőséget. Ha a számokat karakterkód szerint kívánja sorba rendezni (például 1, 12, 2 stb.), válassza az alfanumerikus lehetőséget.