Kattintható aktív pontok hozzáadása képekhez

Az interaktív kép (imagemap) lehetővé teszi, hogy a dokumentumban elhelyezett képek bizonyos területeihez, amelyeket aktív pontoknak neveznek, URL-eket rendeljen hozzá. Az interaktív kép egy vagy több aktív pont csoportja.

Háromféle aktív területet rajzolhat: téglalapot, ellipszist és sokszöget. Amikor egy aktív területre kattint, az URL megnyílik egy böngészőablakban vagy egy megadott keretben. Megadhatja azt a szöveget is, amely akkor jelenik meg, amikor az egeret az aktív terület fölé viszi.

Kattintható aktív pont hozzáadása egy képhez

  1. Helyezze a kurzort oda, ahova az interaktív képet be szeretné szúrni a dokumentumba.

  2. Válassza a Beszúrás - Kép menüparancsot, válasszon ki és szúrjon be egy bitképet.

  3. Jelölje ki a képet, és válassza a Szerkesztés - Interaktív kép menüparancsot. Megjelenik az Interaktívkép-szerkesztő, amely megjeleníti a háttérben a képet.

  4. Használja az Interaktívkép-szerkesztő ikonjait az aktív pont alakjának, például egy téglalapnak, a megrajzolására a háttérben levő képre.

    Minden ikon funkciójáról részletes tippek jelennek meg, ha engedélyezve vannak a részletes tippek - LibreOffice - Általános párbeszédablakon.

  5. Írja be a "Cím" URL-t, amely a webböngészőben megnyílik, ha a felhasználó az aktív pontra kattint.

  6. Ha szeretné, kitöltheti a "Szöveg" mezőt is, amely tippként jelenik meg, amikor a felhasználó az aktív pont fölé viszi az egerét.

  7. Kattintson az Alkalmaz gombra a változtatások alkalmazásához, majd zárja be az Interaktívkép-szerkesztőt.

  8. Mentse a dokumentumot LibreOffice vagy HTML formátumba.

Az interaktív képet egy fájlba is mentheti, amelyet aztán feltölthet egy webkiszolgálóra.

Interaktív kép

Az interaktív kép egy hivatkozásérzékeny kép vagy szövegkeret. A kép vagy szövegkeret egy meghatározott részére kattintva a területhez kapcsolt célhelyre (URL)-re jut. A hivatkozási területek, amelyeken a hivatkozott URL-ek és a megfelelő szöveg együtt megjelennek, ha az egérmutatót a terület fölé viszi, az Interaktívkép-szerkesztőben adhatók meg.

Két különböző fajta interaktív kép létezik. A kliensoldali interaktív kép a kliensgépen kerül kiértékelésre, amely letölt egy grafikus elemet az internetről. A kiszolgálóoldali interaktív képet a HTML-oldalt biztosító kiszolgáló-számítógép értékeli ki. A kiszolgálóoldali értékelés esetében az interaktív képre kattintás elküldi a kurzor relatív, képen belüli koordinátáit a kiszolgálónak, majd a kiszolgálón egy kijelölt program felel. A kliensoldali értékelésnél az interaktív kép egy adott pontjára való kattintás aktiválja az URL-t, mintha az rendes szöveges hivatkozás lenne. Az URL megjelenik az egérmutató alatt, amint az áthalad az interaktív kép fölött.

Ahogy az interaktív képek különbözőképpen használhatók, különböző formátumokban is tárolhatók.

Interaktív kép formátumai

Az interaktív képek alapvetően aszerint oszthatók fel, hogy hol történik a kiértékelésük: a kiszolgálón (az internetszolgáltató kiszolgálóján), vagy az olvasó böngészőjében.

Kiszolgálóoldali interaktív képek

A kiszolgálóoldali interaktív képek az olvasónak ábra vagy keret formájában jelennek meg az oldalon. Kattintson rá az interaktív képre, és a viszonylagos helyzet koordinátái elküldésre kerülnek a kiszolgálóhoz. Ezután egy további program segítségével a kiszolgáló meghatározza a következő lépést. Különböző nem kompatibilis módszerrel határozható meg ez a folyamat, amelyekből a két legáltalánosabb a következő:

A LibreOffice mindkét módszerhez interaktív képeket készít. Válassza ki a formátumot az Interaktívkép-szerkesztő Mentés másként párbeszédablakának Fájltípus listájából. Külön interaktívkép-fájlok jönnek létre, amelyeket fel kell töltenie a kiszolgálóra. Meg kell kérdeznie a szolgáltatóját vagy hálózat rendszergazdáját, hogy a kiszolgáló milyen típusú interaktív képeket támogat, és hogyan érhető el a kiértékelő program.

Ügyféloldali interaktív kép

A kép vagy a keret területét, amelyre az olvasó kattinthat, a hivatkozási URL megjelenése jelzi, amikor az egér áthalad a terület felett. Az interaktív kép egy, a kép alatti rétegen tárolódik, és információkat tartalmaz a hivatkozott területekről. A kliensoldali interaktív képek egyetlen hátránya, hogy a régebbi böngészők nem tudják azokat olvasni; azonban ez a hátrány idővel meg fog szűnni.

Egy interaktív kép mentésekor válassza a SIP - StarView interaktív kép fájltípust. Ez közvetlenül olyan formátumba menti az interaktív képet, amely a dokumentum minden aktív képéhez vagy keretéhez alkalmazható. Ha azonban az aktuális képen vagy szövegkereten szeretné használni az interaktív képet, semmilyen speciális formátumba sem kell mentenie. A területek megadása után egyszerűen kattintson az Alkalmaz gombra. Semmi többre nincs szükség. A HTML formátumban elmentett kliensoldali interaktív képek közvetlenül az oldalba kerülnek beszúrásra, HTML kódban.