LibreOffice Calci võimalused

LibreOffice Calc on tabelarvutuse rakendus, mida saab kasutada andmete korraldamiseks, analüüsimiseks ja nendega arvutamiseks. Samuti võimaldab Calc avada ja töödelda Microsoft Exceli arvutustabeleid.

Arvutused

LibreOffice Calc pakub arvukalt funktsioone, sealhulgas funktsioone statistiliste ja finantsarvutuste jaoks, funktsioonidest saab koostada valemeid, mis võimaldavad andmetega teha keerukaid arvutusi.

Valemite koostamisel funktsioonidest on abiks Funktsiooninõustaja.

Tingimuslikud arvutused

Huvitavaks omaduseks on võimalus näha kohe muudatusi, mida põhjustab paljudest komponentidest koosneva arvutuse ühe teguri muutmine. Näiteks saab laenuarvutuse juures jälgida, kuidas laenuperioodi pikkuse muutmine mõjub intressimäärale ja tagasimaksete suurusele. Enamgi, suuri tabeleid saab hallata ette määratud stsenaariumide alusel.

Andmebaasifunktsioonid

Arvutustabeleid saab kasutada andmete korraldamiseks, säilitamiseks ja filtreerimiseks.

LibreOffice Calc võimaldab lohistada arvutustabelisse hiirega tabeleid andmebaasidest, arvutustabelit ennast on võimalik kasutada andmeallikana tüüpkirjade koostamisel LibreOffice Writeris.

Andmete korraldus

Mõne hiireklõpsuga saab arvutustabeli ümber korraldada, peita või avada andmevahemikke, vormindada vahemikke vastavalt tingimuste täitmisele, samuti arvutada kiiresti kokkuvõtteid ja vahekokkuvõtteid.

Dünaamilised diagrammid

LibreOffice Calc võimaldab arvutustabeli andmeid esitada dünaamiliste diagrammidena, mis andmete muutumisel uuenevad automaatselt.

Microsofti vormingus failide avamine ja salvestamine

LibreOfficei filtrid võimaldavad teisendada Exceli faile, samuti avada ja salvestada paljudes teistes vormingutes faile.