Warning: This Help page is relevant to LibreOffice up to version 6.0.
For updated Help pages, visit https://help.libreoffice.org.

Üst Bilgi ve Alt Bilgi Hakkında

From LibreOffice Help
Jump to navigation Jump to search

Üst bilgi ve alt bilgi sayfanın üst ve alt kenarlarındaki metin veya grafik ekleyebileceğiniz alanlardır. Üst bilgi ve alt bilgi mevcut sayfa biçemine eklenmiştir. Aynı biçemi kullanan her sayfa bu eklediğiniz üst bilgi veya alt bilgiyi alacaktır. Bir metin belgesinde, Alanlar'ı kullanarak; sayfa numaraları ve bölüm başlıkları gibi bilgileri üst bilgiye veya alt bilgiye ekleyebilirsiniz.

Note.png Mevcut sayfanın biçemi Durum Çubuğu'nda gösterilmektedir.
  • Bir sayfaya üst bilgi eklemek için, Ekle - Üst Bilgi'yi seçin ve ardından mevcut sayfa için sayfa biçemini alt menüden seçin
  • Bir sayfaya üst bilgi eklemek için, Ekle - Alt Bilgi'yi seçin ve ardından mevcut sayfa için sayfa biçemini alt menüden seçin
  • Ayrıca Biçim - Sayfa'ı seçin, Üst Bilgi veya Alt Bilgi sekmesine tıklayın ve ardından Üst bilgide veya Altt bilgide'yi seçin. Tek ve çift sayfalarda farklı üst bilgi veya alt bilgi kullanmak istiyorsanız Sol/Sağ içerik aynı kutucuğundaki işareti kaldırın.
  • Belgenizde farklı üst bilgi veya alt bilgiler kullanmak istiyorsanız, bu sayfalara farklı Sayfa Biçemi tanımlamalı ve bu biçemleri bu üst bilgi veya alt bilgiyi göstermek istediğiniz sayfalara uygulamalısınız.

HTML Belgelerinde Üst Bilgi ve Alt Bilgi

Üst bilgi ve alt bilgilerin bazı özellikleri HTML belgeleri için de kullanılabilir. Üst bilgi ve alt bilgi HTML'de desteklenmemektedir şayet tarayıcılarda gösterilebilecekleri özel etiketlerle belirtildiklerinde kullanılabilirler. Üst bilgi ve alt bilgi sadece Web Düzeninde etkinleştirilmişlerse HTML belgelerinde dışa aktarılabilir. Belgeyi LibreOffice ile tekrar açtığınızda, eklediğiniz btün alanları da içerecek şekilde düzgün görüntülenecektir.


Related Topics

Mevcut Sayfaya Dayalı Sayfa Biçemi Oluşturmak

Farklı Üst Bilgiler ve Alt Bilgiler Tanımlamak

Üst bilgi veya Alt bilgiye Bölüm Adı veya Numarasını Eklemek

Üst Bilgiyi veya Alt Bilgiyi Biçimlendirmek

Saya Biçemi